Dünya Kupası'nın TV rehberi
Katar'da düzenlenen 2022 FIFA Dünya Kupası'nda heyecan sürüyor. TRT'den yayınlanan dev kupa, 18 Aralık Pazar günü oynanacak finalle sahibini bulacak. İşte sonuçlar, özetler, turnuvanın programı ve maçların yayınlanacağı kanallar...
30/11/2022
32 takımın yer aldığı futbol şöleni 20 Kasım Pazar günü A Grubu'nda oynanan Katar-Ekvador maçıyla başladı. "Kupaların kupası", 18 Aralık Pazar günü oynanacak final müsabakasıyla sahibini bulacak.
İlk kez yaz ayları dışında düzenlenen turnuva, toplam 64 karşılaşmaya sahne olacak.
Dev kupa TRT'den (TRT 1, TRT 4K, TRT SPOR, TRT SPOR YILDIZ, TRT İZLE ve trtspor.com.tr) yayınlanıyor.
DÜNYA KUPASI'NIN MAÇ PROGRAMI
20 Kasım Pazar:
ÖZET| Katar - Ekvador: 0-2
21 Kasım Pazartesi:
ÖZET| İngiltere - İran: 6-2
ÖZET| Senegal - Hollanda: 0-2
ÖZET| ABD - Galler:1-1
22 Kasım Salı:
ÖZET| Arjantin - Suudi Arabistan: 1-2
ÖZET| Danimarka - Tunus: 0-0
ÖZET| Meksika - Polonya: 0-0
ÖZET| Fransa - Avustralya: 4-1
23 Kasım Çarşamba:
ÖZET| Fas - Hırvatistan: 0-0
ÖZET| Almanya - Japonya: 1-2
ÖZET| İspanya - Kosta Rika: 7-0
ÖZET| Belçika - Kanada: 1-0
24 Kasım Perşembe:
ÖZET| İsviçre - Kamerun: 1-0
ÖZET| Uruguay - Güney Kore: 0-0
ÖZET| Portekiz - Gana: 3-2
ÖZET| Brezilya - Sırbistan: 2-0
25 Kasım Cuma:
ÖZET| Galler - İran: 0-2
ÖZET| Katar - Senegal: 1-3
ÖZET| Hollanda - Ekvador: 1-1
ÖZET| İngiltere - ABD: 0-0
26 Kasım Cumartesi:
ÖZET| Tunus - Avustralya: 0-1
ÖZET| Polonya - Suudi Arabistan: 2-0
ÖZET| Fransa - Danimarka: 2-1
ÖZET| Arjantin - Meksika: 2-0
27 Kasım Pazar:
ÖZET| Japonya - Kosta Rika: 0-1
ÖZET| Belçika - Fas: 0-2
ÖZET| Hırvatistan - Kanada: 4-1
ÖZET| İspanya - Almanya: 1-1
28 Kasım Pazartesi:
ÖZET| Kamerun - Sırbistan: 3-3
ÖZET| Güney Kore - Gana: 2-3
ÖZET| Brezilya - İsviçre: 1-0
ÖZET| Portekiz - Uruguay: 2-0
29 Kasım Salı:
ÖZET| Ekvador - Senegal: 1-2
ÖZET| Hollanda - Katar: 2-0
22.00 Galler - İngiltere / Ahmed bin Ali Stadyumu / TRT SPOR YILDIZ
22.00 İran - ABD / Al Thumama Stadyumu / TRT SPOR
30 Kasım Çarşamba:
18.00 Avustralya - Danimarka / Al Janoub Stadyumu / TRT 1
18.00 Tunus - Fransa / Eğitim Şehri Stadyumu / TRT SPOR
22.00 Polonya - Arjantin / 974 Stadyumu / TRT 1
22.00 Suudi Arabistan - Meksika / Lusail Stadyumu / TRT SPOR
1 Aralık Perşembe:
18.00 Hırvatistan - Belçika / Ahmed bin Ali Stadyumu / TRT 1
18.00 Kanada - Fas / Al Thumama Stadyumu / TRT SPOR
22.00 Japonya - İspanya / Uluslararası Khalifa Stadyumu / TRT SPOR
22.00 Kosta Rika - Almanya / Al Bayt Stadyumu / TRT 1
2 Aralık Cuma:
18.00 Gana - Uruguay / Al Janoub Stadyumu / TRT SPOR
18.00 Güney Kore - Portekiz / Eğitim Şehri Stadyumu / TRT 1
22.00 Sırbistan - İsviçre / 974 Stadyumu / TRT SPOR
22.00 Kamerun - Brezilya / Lusail Stadyumu / TRT 1
Şampiyonada, gruplarını ilk iki sırada tamamlayan takımlar, adlarını son 16 turuna yazdıracak.
3 Aralık Cumartesi-6 Aralık Salı:
Son 16 Turu (8 maç) / TRT 1
9 Aralık Cuma-10 Aralık Cumartesi:
Çeyrek final (4 maç) / TRT 1
13 Aralık Salı-14 Aralık Çarşamba:
Yarı final (2 maç) / TRT 1
17 Aralık Cumartesi:
Üçüncülük maçı / TRT 1
18 Aralık Pazar:
FİNAL / TRT 1