HABER KIBRIS

Dünyaca ünlü modacımız Raşit Bağzıbağlı HK Ajans'a konuştu

ads
04/12/2016

Dünyaca ünlü modacımız Raşit Bağzıbağlı HK Ajans'a konuştu
ads

Bugünlerde Fox TV’de “ Gardrop Savaşları” adlı programda jüri üyesi olan Raşit Bağzıbağlı, Türkiye’de Hazar Ergüçlü, Bergüzar Korel, Meryem Uzerli ve Tuba Büyüküstün gibi sanatçıları giydiriyor.Günün birinde tarihi bir mekanda bir defile yapıp Kuzey Kıbrıs’ı dünyaya tanıtmak Bağzıbağlı’nın en büyük hayallerinden.

BAĞZIBAĞLI: Bugün ön yargıları kırarak Türkiye’nin en iyi tasarımcılarından biri olarak anılmam, beni gururlandırıyor.

BAĞZIBAĞLI: Babam, Derviş Bağzıbağlı, Sayın Derviş Eroğlu’nu takım elbiselerini hazırladı.Bir dönem de TC Eski Başbakanlarından Ahmet Davutoğlu’na takım elbise hazırlamış ve çok beğenilmişti.

BAĞZIBAĞLI: Ben takım elbise tercihlerimde genelde üstüme oturan, sigaret paçalı kesimleri tercih ediyorum. KKTC’deki siyasetçileri giydirecek olsam sanırım onları da öyle giydirirdim.

HK Ajans

İstanbul seyehatimizde ülkemizin tanınmış sanatçılarından gururumuz Hazar Ergüçlü’nün ardından dünyaca ünlü modacımız Raşit Bağzıbağlı ile de bu şansa eriştik. Kendisi şu anda Türkiye’nin en iyi tasarımcıları arasında yer almasının yanında, son günlerde poplüler olan FOX Tv’deki “Gardrop Savaşları” adlı programda da jüri üyesi. Türkiye’de tasarımlarını giyen oyuncular arasında Hazar Ergüçlü, Bergüzar Korel, Meryem Uzerli ve Tuba Büyüküstün var.Şu sıralarda da ilk gelinlik koleksiyonunu hazırlıyor. 19 Aralık’ta özel bir defile ile bunu tanıtacak. Ülkesi ile ilgili hassasiyetleri olan Raşit Bağzıbağlı da herkes gibi son günlerde ülke gündeminin ilk sıralarına oturan trafik kazaları ve yol güvenliği konusunda hassasiyetlerini dile getirdi. İşte detaylar.....

12 yaşında modacı olmaya karar verdim

SORU:Hayatınızın hangi döneminde modacı olmaya karar verdiniz?

BAĞZIBAĞLI: 12 yaşımdayken modacı olmaya karar verdim. Çocukluğum moda dergileri inceleyerek ve mağazalarımızda satılan kumaşlar arasında geçti. Son derece organik ve kendiliğinden gelişen bir sureçte kendimi tasarımcı olarak buldum.

Kıbrıs piyasasında birşey yapmayı denemedim

SORU: Kıbrıs piyasasında neler yapabildiniz?

BAĞZIBAĞLI: Kıbrıs piyasasında birsey yapmayı denemedim. Birsey de yapabileceğimi düşünmüyorum. Çünkü alma gücü Türkiye standartlarında değil. Ne yazık ki, ülkemle alakalı mesleki anlamda bir hayalim yok. Günün birinde tarihi bir mekanda bir defile yapıp Kuzey Kıbrıs’ı dünyaya tanıtmak en büyük hayallerimden.

Türkiye’nin en iyi tasarımcılarından olmak beni gururlandırıyor

SORU: Türkiye piyasasında nasıl bu noktaya geldiniz? Zorluklar yaşadınız mı? Yaşadıysanız neler?

BAĞZIBAĞLI: Çok çalışarak tabii, hala da calışıyorum. Tabii ki zorluklar yasadım. Malum, “BAĞZIBAĞLI” soyadı, bilinen bir marka olunca, insanlar basarımı sadece ailemden aldığım desteğe bagladı. Bugün ön yargıları kıran ve Türkiye’nin en iyi tasarımcılarından biri olarak anılmak, beni gururlandırıyor.

İlk gelinlik koleksiyonu hazırlanıyor

SORU: Şu anda moda dünyasında neler yapıyorsunuz?

BAĞZIBAĞLI: Düzenli olarak her sezon İstanbul Fashion Week’de defile yapıyorum. Senede 2 kez. Özel projelerim var. Yakın zamanda belirlenecek. İlk gelinlik koleksiyonumu hazırlıyorum, 19 Aralık’ta özel bir defile ile tanıtacağım. Dubai ve Arap Emirlikleri’nde projelerim var. Geçtiğimiz haftalarda basın turu için çesitli tv kanalları, dergi ve gazetelerle röportajlar yaptım. Onun dışında, Fox’da hafta içi hergün yayınlanan GARDIROP SAVAŞLARI’nda jüri üyesiyim.

Kıbrıs’ta moda konusunda beklenti olmamalı

SORU: Kıbrıs’daki moda dünyasını nasıl değerlendirirsiniz?

BAĞZIBAĞLI: KIBRIS’ta tanıdığım tasarımcı arkadaslarım var. Ama gerek imkanlardan, gerekse Kuzey Kıbrıs’ın dünyaya acılan bir gözü olmadığından onlarda yeterli hırsı göremiyorum. Moda dünyası o yüzden zaten yok. Bunun icin nüfus lazım. Kıbrıs bir ada ülkesi, bunu böyle kabul etmek lazım. O yüzden belirli organizasyonlar dışında büyük beklentiler olması yanlış. Neden insanlar Jamaica’dan ya da Maldivler’den böyle bir beklenti içine girmiyorlar? Kıbrıs’ın modadan önce halletmesi gereken o kadar çok sorunu var ki.. Mesele moda olsun :)

Babam Derviş Eroğlu ve Ahmet Davutolu’na takım elbise hazırlamıştı

SORU: Şuan ülkemizdeki siyasetçilerimizin giyimlerini nasıl buluyorsunuz? Onları giydiriyor olsaydınız nasıl giydirirdiniz?

BAĞZIBAĞLI: Babam, Derviş Bağzıbağlı, Sayın Derviş Eroğlu’nu takım elbiselerini hazırladı. Aynı zamanda ailece bir dostluğumuz da vardır. Ben de, kendilerini çok severim ve sayarım. Basbakanımız Hüseyin Özgürgün de karizmatik bir adam, fiziği de gayet iyi. Çok yakından takip edemesem de kötü bulmuyorum. Ben takım elbise tercihlerimde genelde üstüme oturan, sigaret paçalı kesimleri tercih ediyorum. Sanırım onları da öyle giydirirdim. Babam bir süre Türkiye eski Başbakanlarından Ahmet Davutoğlu’nun takım elbislerini hazırlamıştı. Çok beğenilmişti. Ben henüz erkek giyimi yapmıyorum ama onu da hayata geçireceğim.

Dünyada 3 moda başkenti var

SORU:Dünya modasıyla Türkiye modasını kıyaslayabilir misiniz?

BAĞZIBAĞLI: Dünyada önemli 3 moda baskenti var. New York, Paris ve Londra. Bunların ardından Türkiye’nin kıyaslanması doğru olmaz ama, iyi yolda ilerliyoruz. Yetenekli ve calışkanız. Ancak, büyük moda evleri ile rekabet etmek çok kolay değil. Zamanla o noktaya geleceğiz inşallah.

Memleketim adına güzel temennilerim var

SORU: Birgün ülkenize geri dönmeyi düşünüyor musunuz?

BAĞZIBAĞLI: Kıbrıs’ı çok seviyorum. Tabiatı, insanı, yemekleri, gerçekten herşeyiyle çok güzel. Memleketim adına güzel temennilerim var. Zaman gösterecek. Bazen gözlerden uzak, biraz kafa dinlemek için geliyorum. Kuzenlerimi ve ailemi özlüyorum. Ama bu kadar tempolu hayata alıştıktan sonra komple yaşamak için dönmek biraz zor gibi görünüyor. Tabii ki herşey kısmet. Kesin konuşmamak lazım.

Hazar Ergüçlü de tasarımlarımı giyenler arasında

SORU:Türkiye ve dünya piyasasında kimleri giydiriyorsunuz?

BAĞZIBAĞLI: Türkiye’de keyif alarak tasarımlarımı giyen oyuncu arkadaslarımız arasında Hazar Ergüçlü, Bergüzar Korel, Meryem Uzerli ve Tuba Büyüküstün var. Dünya’dan ise yeni özel isimler ile iletişimdeyim. Süpriz olsun..

SORU: Moda dünyasına atılmak isteyen gençlere önerileriniz ne olur?

BAĞZIBAĞLI: Çok çalışmaları, sabırlı olmaları ve çok araştırmalar. “Ben oldum” deyince herşey bitiveriyor.

Ülkemde yaşanan trafik kazaları beni derinden üzüyor

SORU: Son olarak ülkenize ne mesaj vermek istersiniz ve eklemek istedikleriniz varsa alalım.

BAĞZIBAĞLI: Ülkemde yaşanan trafik kazaları beni derinden üzüyor. Yapılaması gereken birçok şeyin yanında yollarımızın ışıklandırılması da var. Gercekten 21. yüzyılda inanılır gibi değil. Bunlara çözüm bulunup, layıkıyla bir Kuzey Kıbrıs olursa, daha mutlu olacağım. 

Bu habere tepkiniz:
TAGS: Raşit Bağzıbağlı
MANŞETLER

HK EĞLENCE DÜNYASI

© 2018 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs. Design: LATIS Internet Media Systems