Dünyada bir ilk: Sinema uzaya taşınıyor

ads ads ads
21/01/2022

ads
ads
ads
Dünyada bir ilk: Sinema uzaya taşınıyor

Hollywood’da faaliyet gösteren SEE, uzayda TV, spor ve eğlence programları çekecek bir stüdyo kurmayı planladığını açıkladı.

The Hollywood Reporter’ın haberine göre, Space Entertainment Enterprise (SEE), 2024’te ticari Axiom Space tarafından üretilecek ve geçici olarak Uluslararası Uzay İstasyonuna (UUİ) eklenecek bir stüdyoda, mikro yer çekimi ortamında faaliyet gösterecek bir görsel eğlence modülünü piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Aktör Tom Cruise’un yakında çıkacak uzay filminin ortak yapımcılığını da üstlenen şirketin kurucu ortakları Elena ve Dmitry Lesnevsky’nin, projeye fon oluşturmak için yatırımcılar ve ticari ortaklarla görüşmelerde bulunduğu açıklandı.

”Yeni yaratıcılık dünyası ortaya çıkacak”

Haberde, şirket kurucularının projeyle ilgili, “Yeni bir yaratıcılık dünyasını ortaya çıkaracak yenilikçi altyapıyla dolu bir mekanda sınırsız eğlence olanakları için benzersiz ve erişilebilir bir ev sağlayacak” ifadesine yer verildi.

Devrim niteliğindeki tesisin faaliyete geçmesiyle, SEE-1 firmasının bir ilki başarmasının yanında, küresel eğlence endüstrisinin yeni mecrada oluşturacağı 2 trilyon dolarlık bütçeyle alçak yörüngedeki uzay endüstrisinin genişlemesine ve kalitesinin artmasına da katkı sağlayacağı vurgulandı.

21/01/2022 08:43
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
TAGS: Sinema, uzay, haber, kktc
MANŞETLER

HK YAŞAM

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.