Dünyadaki üçüncü şehir olacak: Cenevre reklam panolarını yasaklıyor

İsviçre'nin Cenevre kenti, kamusal alanlarda reklam panolarını yasaklamaya hazırlanıyor. Cenevre dünya genelinde bu kararı uygulayan üçüncü şehir olacak.

ads ads ads ads
22/09/2021

ads
ads
ads
Dünyadaki üçüncü şehir olacak: Cenevre reklam panolarını yasaklıyor

İnternet ve sosyal medya kullanımının son yıllarda iyiden iyiye artmasıyla iş dünyasında dijital pazarlama, geleneksel pazarlama yöntemlerinden çok daha büyük önem kazanmaya başladı. Ancak buna karşın sokaklardaki ‘reklam panoları’ gibi geleneksel pazarlama enstrümanları da tamamen yabana atılmış değil.

İsviçre’nin Cenevre kentinde reklam panolarıyla ilgili çarpıcı bir karar alındı. Dört yıl önce başlatılan proje ve ortaya konan girişimler sonucu şehir konseyi, kamusal alanlarda reklam panolarını yasaklamaya hazırlanıyor.

Karar konsey görüşmelerinde 30 hayır oyuna karşılık 39 evet oyuyla kabul edilirken, yasağın 2025 yılından itibaren uygulanması bekleniyor. Cenevre bu kararla birlikte reklam panolarını yasaklayan dünyadaki üçüncü şehir olacak. Fransa’nın Grenoble ve Hindistan’ın Chennai şehirleri daha önce reklam panolarını yasaklayan ilk yerler olmuştu.

22/09/2021 12:25
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
TAGS: Cenevre, reklam panoları, yasak
MANŞETLER

HK DÜNYA

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.