Dünyanın en çekici dili belli oldu

6 bin kişinin katıldığı bir anketle "dünyanın en çekici dili" belli oldu.

ads ads ads ads
16/02/2024

ads
Dünyanın en çekici dili belli oldu

Bir dil öğrenme platformunun yaptığı yeni araştırmaya göre, dünyanın en çekici dili artık Fransızca değil. İngiltere, Fransa, İspanya, İtalya, Almanya ve ABD'den toplamda 6 bin kişiye "en çekici" buldukları dil soruldu.

2017 yılında benzer bir ankette, dünyanın en çekici dili Fransızca seçilmişti. Bu yıl yeniden yapılan ankette, "İtalyanca" dünyanın en çekici dili seçildi.

İtalyanca aynı zamanda en çekici, en romantik ve en tutkulu dil olarak da nitelendirildi.

NEDEN EN ÇEKİCİ DİL SEÇİLDİ?

Daily Mail'e konuşan Noel Wolf, "İtalyanca'nın bu cazibesine katkı sunan bazı karakteristik özellikler var. İtalyanca konuşurken yaşanan yükseliş ve düşüşler müzikal bir kalite yaratıyor ve bazı insanlar bunu çekici buluyor" dedi.

Araştırmaya katılanlar "en doğrudan dil" olarak Almanca dilini seçerken "en kibar dil" olarak da Britanya İngilizce'sini seçti.

16/02/2024 09:29
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
ad
TAGS: Dünyanın, en çekici, dili,
MANŞETLER

HK YAŞAM

NASA'nın ''Gezegen X'' teorisi: Dokuzuncu Gezegen gerçek mi?

HK YAŞAM - TEKNOLOJİ

Bilim insanları, Güneş sisteminin derinliklerinde bir "Gezegen X" olabileceğini düşündüren matematiksel kanıtlar buldu. Neptün büyüklüğündeki bu varsayımsal gezegenin, Plüton'un çok ötesinde oldukça geniş bir yörüngede Güneş etrafında döndüğü tahmin ediliyor. Araştırmacıların "Dokuzuncu Gezegen" adını verdiği gök cismi, Dünya'nın yaklaşık 10 katı bir kütleye sahip olabilir.

© 2024 Haber Kıbrıs Medya Danışmanlık ve Matbaacılık Ltd.