Dünyanın en güçlü ailelerinin varisi öldü!

ads
ads
11/07/2019

ads
ads
Dünyanın en güçlü ailelerinin varisi öldü!

Dünyanın en güçlü, aynı zamanda en karanlık ailesi olarak nitelendirilen Rothschild'ler ile, onlar gibi bankacılık alanınca Avrupa'da etkili ailelerinden biri olan Goldsmith'ler ortak bir acıyla sarsıldı. İki ailenin torunu olan Iris Anabel Goldsmith, pazartesi günü İngiltere'deki çiftliğinde ATV tipi dört tekerlekli araca binerken kaza geçirerek hayatını kaybetti.

Aracın üzerinde koruyucu kafes olmasına rağmen ağır yaralanan genç kız, tüm müdahalelere rağmen kurtulamadı. Iris'in babasının ikinci evliliğinden doğan 14 ve 11 yaşlarında iki kardeşi daha bulunuyor. Iris'in ailesinin 300 milyon sterlin (1 milyar 350 milyon TL) serveti vardı. Çiftin ilk çocukları Iris Annabel, bu servetin en büyük mirasçısıydı. Yatılı okuyan 15 yaşındaki Iris, yaz tatilini ailesinin İngiltere Somerset'teki çiftliğinde geçiriyordu.

Avrupa'nın en köklü ve zenginlerinden Goldsmith ve Rothschild aileleri, 18'inci yüzyıldan itibaren Avrupa'da ticaret şehirlerine bankalar ve iş alanları kurarak devasa servetler edinmişti. İki aile de güçlerini evlilik yoluyla birleştirmeleri ile biliniyordu. Uluslararası basın ise, iki ailenin parasının genç kızın hayatını kurtaramadığını belirtti.

11/07/2019 17:01
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: Dünyanın en güçlü ailelerinin varisi öldü!, HABER, KIBRISİ,
MANŞETLER

HK DÜNYA

Çin’den tartışmalı uygulama: Kalıcı sağlık puanı

HK DÜNYA

Çin'de cep telefonları için uygulamaya konan yeni sağlık uygulaması puanlama sistemi ile dikkat çekiyor. Hangzhou şehrinde ise bu uygulama daha detaylı bir şekilde kalıcı hale getirilecek. Örneğin, günde 15 bin adım atana 5 puan verilecek, içilen her 5 sigara için 3 puan düşecek... Tıbbi bilgiler de bu uygulamadaki QR koda gömülü olacak. Hangzhou’daki bu plan, insanların adım adım takip edilip, fişleneceği iddiasıyla büyük tartışma yarattı.

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.