HABER KIBRIS

ad

Dünyanın en güçlü ailelerinin varisi öldü!

ads
11/07/2019

ads
Dünyanın en güçlü ailelerinin varisi öldü!

Dünyanın en güçlü, aynı zamanda en karanlık ailesi olarak nitelendirilen Rothschild'ler ile, onlar gibi bankacılık alanınca Avrupa'da etkili ailelerinden biri olan Goldsmith'ler ortak bir acıyla sarsıldı. İki ailenin torunu olan Iris Anabel Goldsmith, pazartesi günü İngiltere'deki çiftliğinde ATV tipi dört tekerlekli araca binerken kaza geçirerek hayatını kaybetti.

Aracın üzerinde koruyucu kafes olmasına rağmen ağır yaralanan genç kız, tüm müdahalelere rağmen kurtulamadı. Iris'in babasının ikinci evliliğinden doğan 14 ve 11 yaşlarında iki kardeşi daha bulunuyor. Iris'in ailesinin 300 milyon sterlin (1 milyar 350 milyon TL) serveti vardı. Çiftin ilk çocukları Iris Annabel, bu servetin en büyük mirasçısıydı. Yatılı okuyan 15 yaşındaki Iris, yaz tatilini ailesinin İngiltere Somerset'teki çiftliğinde geçiriyordu.

Avrupa'nın en köklü ve zenginlerinden Goldsmith ve Rothschild aileleri, 18'inci yüzyıldan itibaren Avrupa'da ticaret şehirlerine bankalar ve iş alanları kurarak devasa servetler edinmişti. İki aile de güçlerini evlilik yoluyla birleştirmeleri ile biliniyordu. Uluslararası basın ise, iki ailenin parasının genç kızın hayatını kurtaramadığını belirtti.


Bu habere tepkiniz:
TAGS: Dünyanın en güçlü ailelerinin varisi öldü!, HABER, KIBRISİ,
MANŞETLER

HK DÜNYA

Suudi Arabistan’daki Petrol Tesislerine Saldırı Petrol Fiyatlarını Arttırdı

HK DÜNYA

Cumartesi günü Suudi Arabistan'ın petrol tesislerine yönelik saldırıların ardından, ülkenin petrol üretimini günlük 5.7 milyon varile düşürmesi petrol fiyatlarını vurdu. Pazar günü ticari işlemlerin başlamasıyla birlikte, petrol fiyatları son dört ayın en yükseğinden yüzde 15 daha fazla artış gösterdi. ABD, saldırılar için İran'ı suçlarken henüz Riyad'dan bu yönde bir açıklama gelmedi

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.