Dünyanın ilk ‘cinsiyetsiz' prezervatifi geliştirildi

Malezyalı bir jinekolog, kadınlar veya erkekler tarafından kullanılabilen dünyanın ilk cinsiyetsiz prezervatifini geliştirdiğini duyurdu. Temel maddesi genellikle pansuman olarak kullanılan poliüretan olan prezervatifi geliştiren John Tang Ing Chinh, ürünün insanların cinsel sağlıklarını daha iyi kontrol etmelerini sağlayacağını umduğunu söyledi.

ads ads ads ads
28/10/2021

ads
ads
ads
Dünyanın ilk ‘cinsiyetsiz' prezervatifi geliştirildi

Malezya’da bir jinekolog, kadınlar veya erkekler tarafından kullanılabilen dünyanın ilk cinsiyetsiz prezervatifini geliştirdiğini açıkladı.

Genellikle yaralar için pansuman olarak kullanılan tıbbi bir malzemeden yapılan prezervatifi geliştiren John Tang Ing Chinh, ürünün insanların cinsel sağlıklarını daha iyi kontrol etmelerini sağlayacağını umduğunu söyledi.

Chinh, ürün ile ilgili, "Temelde yapışkan kaplamalı sıradan bir prezervatif" derken, “Cinsel organlara yapışan ve ayrıca ekstra koruma için boş alanı kapatan yapışkan bir kaplamaya sahip" dedi.

Jinekolog John Tang Ing Chinh, yapıştırıcının prezervatifin yalnızca bir tarafına uygulandığını, yani her iki cinsiyet tarafından da tersine çevrilebileceğini ve kullanılabileceğini sözlerine ekledi.

Prezervatiflerin şeffaf yaralarda kullanılan ince ve esnek ancak güçlü ve su geçirmez bir malzeme olan poliüretan kullanılarak yapıldığını belirten Chinh, malzemeden yapılmış pansumanlara atıfta bulunarak, "Bir kez kullandığınızda, orada olduğunu fark etmezsiniz" dedi.

28/10/2021 13:05
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
TAGS: prezervatif, malezya, haber
MANŞETLER

HK DÜNYA

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.