HABER KIBRIS

Dürüst:Diyalog yoluyla aşamayacağımız sorun yok

ads
22/08/2017

Dürüst:Diyalog yoluyla aşamayacağımız sorun yok
ads

Kamu Araçları İşletmecileri Birliği (Kar-İş) Başkanı Fuat Topaloğlu ve beraberindeki heyet Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst’ü ziyaret ederek görüş alış verişinde bulundu.

Topaloğlu, ziyaret nedenlerinin görüş alışverişinde bulunmak olduğunu, 18 Eylül’de yeni bir ders yılı ve öğrenci taşımacılığının başlayacağını, bazı sıkıntılar yaşadıklarını ve bunları aktarmak için geldiklerini belirtti.

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst, toplu taşımacılık ile ilgili tüm birimlerin Kar-İş üyeleri tarafından da takip edilmekte olduğunu, birçok sektörde yaşanan sorunların bu alanda da yaşanabileceğini, ülkemizde toplu taşımacılığın istenilen noktada olması için çalışmaların sürdüğünü, tüm sorunların diyalogla aşılabileceğini vurguladı.

Mevcut sorunların aşılması için bakanlığın ve Kar-İş’in de yapması gerekenler vardır diyen Dürüst, kararlılıkla tüm bunlar hayata geçerse diğer ülkelerde olduğu gibi toplu taşımacılığın ülkemizde de istenilen noktaya gelebileceğini kaydetti.

Dürüst, ülkedeki trafik kurallarını dikkate alan bir toplumu özlediğimizi belirterek, gerek kamu aracı gerekse özel araç kullanan, trafiğe çıkan tüm motorlu araçların dikkatli olması birçok kazayı önleyecektir diyerek çağrıda bulundu.

ads
Bu habere tepkiniz:
TAGS: Kemal Dürüst, taşımacılık
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2018 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs. Design: LATIS Internet Media Systems