Duygulandıran hareket: 'Çocuğum olur' diye ördüklerini depremzedelere gönderdi

Bartın’da, depremzedelere gönderilmek üzere muhtarlığa bırakılan çocuk kıyafetlerinin olduğu poşetten çıkan, '30 sene önce örmüştüm bir çocuğum olur, diye ama olmadı. Belki orada bir kızım olur inşallah. 30 seneden beri duruyorlardı, Allah’ım sarıp sarmalasın sizi' yazılı not, duygulandırdı.

ads ads ads ads
08/03/2023
DHA

ads
ads
Duygulandıran hareket: 'Çocuğum olur' diye ördüklerini depremzedelere gönderdi

ürkiye'nin dört bir yanında olduğu gibi Bartın’da da depremzedelere yardım seferberliği sürdürülüyor. Afetzedelere gönderilmek üzere paket hazırlayanlar, valiliğe ve muhtarlıklara bırakıyor. Esentepe Mahallesi Muhtarlığı'na gönderilenler arasında; örme çocuk kıyafetlerinin olduğu poşet açıldığında 3 kazak, pantolon, hırka ve şapka çıktı. Poşete iliştirilen nottaki ‘30 sene önce örmüştüm bir çocuğum olur, diye ama olmadı. Belki orada bir kızım olur inşallah. 30 seneden beri duruyorlardı, Allah’ım sarıp sarmalasın sizi’ yazısı ise okuyanları duygulandırdı.  

Esentepe Mahallesi'nin muhtarı Şenol Özdemir, “Depremzedeler için yardımlar topluyorduk. Çok kalabalık vardı. O sırada bu poşeti biri getirmiş. Poşetleri açarken, üzerinde bir not olan kıyafet gördüm. İçinde değişik renklerde el işi örülmüş kıyafet vardı. Yazıyı okuduğumda çok duygulandım. Allah ondan razı olsun, inşallah Rabb'im ona da çocuk nasip eder. Bunu bırakan kardeşimiz bunları 30 yıl önce örmüş ve saklamış. Kendisini de tanımıyorum, tanısam elini öpeceğim” dedi. 

08/03/2023 13:14
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
TAGS: duygulandıran, çocuk, depremzede, not,
MANŞETLER

HK YAŞAM

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.