HABER KIBRIS

Düz bir karın için yapmanız gereken 5 hareket

ads
15/05/2017

Düz bir karın için yapmanız gereken 5 hareket
ads

Tatil sezonu açılıyor. Hala spor yapmaya vakit bulamadıysanız, sizin için hazırladığımız yazımıza göz atın. İşte düz bir karna sahip olmak için yapmanız gerekenler...

Havaların ısınmasıyla birlikte tatil planları da yapılmaya başlandı… Başlandı ama bir yandan da kadın, erkek herkesi “Bu göbek nasıl gidecek” telaşı aldı. Biz de sozcu.com.tr olarak bugün soluğu Cowshed Gym Supervisor’de, Pilates ve Fitness Antrönürü Göksu Tumaç’ın yanında aldık. Sabah saatlerinde spora başladık ve kendisinden yaza fit girmek ve kısa sürede sıkı bir karna sahip olmak için neler yapmamız gerektiğini öğrendik. İşte Tumaç’tan 5 adımda fit bir karnın tüyoları…

Plie Squat

Plie Squat

1- Plie Squat: Ayak parmakları dışa dönük ve omuz genişliğinde açık, eller belde harekete başlıyoruz. Dizleri büküp, düzelterek kalkıyoruz. Kalçamız geride ya da ileride değil olduğu yere iniyor. Hareket, bacak grubunu özellikle iç kısımları daha aktif olacak şekilde çalıştırmaktadır. 3 set 15 er kez uyguluyoruz.

Curusy Lungepart

Curusy Lungepart

Curusy Lungepart

Curusy Lungepart

2- Curtsy Lunge: Ayaklar paralel, kalça genişliğinde açık bir ayağımızı diğer ayağın arkasına çapraz yerleştiriyoruz ve çöküp kalkıyoruz. Basen de dediğimiz kalçanın yanındaki gluteus medius ve minimus kaslarını devreye sokmak için harika bir egzersizdir. İki bacak için ayrı ayrı 3 set 15 kez tekrar uyguluyoruz.

Knee Push UP

Knee Push UP

3- Knee Push up: Dizlerin üzerinde, eller omuz genişliğinden biraz daha açık şekilde, göğsü yere yaklaştırıyoruz ve geri kaldırıyoruz. Göğüs ve arka kolların şekillenmesi için faydalıdır. 3 set 15 tekrar uygulayabiliriz.

Plank Shoulder Top

Plank Shoulder Top

4- Plank with Shoulder Tap: Kalça, boyun ve bel boşluğu hizalı tek bir çizgi şeklinde yerleşerek plank yaparken tek tek çapraz omzumuza dokunuyoruz. Bu hareketle hem tüm vücut kaslarımız çalışıyor, hem de denge kazanarak karın kaslarımızı çalıştırıyoruz. 3 set 15 tekrar uygulanması tavsiye edilir.

Knee Up

Knee Up

5- Knee Up: Sırtüstü yatarken dizler bükülü karına çekilir, eller yerde, kalça yukarı kaldırılır ve indirilir. Karın kaslarımız için özellikle alt kısmını daha da hissedebileceğimiz bu egzersiz için 3 set 15 tekrar uygundur.

Bu habere tepkiniz:
TAGS: Düz bir karın, sağlık, fitness
MANŞETLER

HK SAĞLIK

© 2018 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs. Design: LATIS Internet Media Systems