Ebeveynlere çağrı: Çocuklarınız TV izlerken bunu yapın

Yapılan bir araştırma, televizyon programlarında altyazıyı açmanın çocukların okuma becerisini geliştirdiğini ortaya çıkardı.

ads ads ads ads
20/06/2024

ads
Ebeveynlere çağrı: Çocuklarınız TV izlerken bunu yapın

Eğitim yazılımı üzerine faaliyet gösteren bir firma, çocuklara TV programlarını veya çizgi filmleri altyazılı olarak göstermenin, dört ila yedi yaş arasındaki çocukların okuma yeteneğini geliştirdiğini buldu.

Firma adına konuşan bir sözcü, araştırmanın televizyon izleyerek geçirilen zamanın eğitici olabileceğini gösterdiğini söyledi.

Yapılan açıklamada, "Bunu akşam yemeğine gizlice sebze koymak gibi düşünmeyi seviyoruz, çocuklar bunu fark etmiyor ama onlara çok iyi bir şey yaptığınızı biliyorsunuz."

"Altyazıları açmak çocuklara kelime dağarcığını geliştirme fırsatı verebilir ve onları yetkin okuyuculara dönüştürmeye yardımcı olabilir."

"Altyazıları açarsanız, çocuklar yalnızca bir yıl içinde tüm 'Harry Potter', 'Narnia' ve 'Yüzüklerin Efendisi' kitaplarının yanı sıra Roald Dahl'ın yazdığı her şeyde bulunan aynı sayıda kelimeyi 'okuyacak'." sözleri yer aldı.

20/06/2024 09:45
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
ad
TAGS: Ebeveyn, Çocuk, TV
MANŞETLER

HK SAĞLIK

DSÖ'den korkutan “Yaz Covid”i uyarısı! Dünya çapında baskın hale geldi

HK SAĞLIK

Covid-19 virüsü mutasyonlarla kendini yenilemeye devam ederken "FLiRT" isimli yeni bir varyant ile tekrar hızla yayılmaya başladı. Dünya Sağlık Örgütüne göre (WHO) FLiRT adı verilen yeni bir Covid varyant grubu dünya çapına baskın hale geldi.Bu varyantlar, genetik kodlardaki mutasyonlarla oluşan ve antikorlardan korunabilen JN.1 türevi. Ancak henüz ne kadar ağır ve bulaşıcı oldukları tam olarak bilinmiyor.

© 2024 Haber Kıbrıs Medya Danışmanlık ve Matbaacılık Ltd.