Eğitim Bakanı Çavuşoğlu, eğitimde merak edilen soruları yanıtladı

"30 Nisan’dan sonra eğitime başlama senaryomuzu başta tutuyoruz."

ads
ads
10/04/2020
HK

ads
ads
Eğitim Bakanı Çavuşoğlu, eğitimde merak edilen soruları yanıtladı

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu Haber Kıbrıs Web TV’de yayınlanan Ali Baturay’ın hazırlayıp sunduğu Markaj programına konuk oldu.

Korona virüs nedeniyle ülkede ara verilen eğitim sisteminin nasıl devam edeceğine ilişkin önemli açıklamalardan bulunan Nazım Çavuşoğlu, eğitimin kesinlikle devam edeceğini KGS-2 ve liselere giriş sınavlarının yapılacağının altını çizdi.

“KGS-2 ve liselere giriş sıvaları yapılacak mı” sorusu üzerine Nazım Çavuşoğlu şöyle konuştu:

İçiniz rahat olsun. 30 Nisan’a kadar okullarımızı tatil ettik. 30 Nisan’dan sonra eğitime başlama senaryomuzu başta tutuyoruz.

Kayıpların telafi edilmesi yönünde çalışmalar sürüyor. Telafi programı okullar açılmadan açıklanacak. Biz tüm senaryoları çalışıyoruz. Sınavların ötelenmesi gibi bir durum oluşacak.

Yapılmaması gibi bir durum söz konusu değil.

Sınavlar en az 30 gün önce öğrencilere haber verilecek. Mümkün olabildiğince sınavları ileriye atacağız. Vermediğimiz bir şeyi asla istemeyiz.

Online görülen dersler sınava veya sınıf geçmeye dahil değildir. Online dersler, okuldan kopmamaları için yapılıyor. Aileler bu konuda sıkıntı yapmasın.  Gerekirse öğleden sonraları, cumartesileri ders yapılır. Korona virüsten sonra öğrencilere şok etkisi yaratmayacağız. Rahat olun derslerinize çalışın biz sizin destekçiniziz.

10/04/2020 15:38
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: eğitim bakanı, nazım çavuşoğlu
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.