Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu: Öğrenciler online derslerden sınava girmeyecek

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu Online eğitim sistemi ile ilgili konuştu

ads
ads
10/04/2020

"Online dersler, okuldan kopmamaları için yapılıyor. Aileler bu konuda sıkıntı yapmasın"

ads
ads
Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu: Öğrenciler online derslerden sınava girmeyecek

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu Haber Kıbrıs Web TV’de yayınlanan Ali Baturay’ın hazırlayıp sunduğu Markaj programına konuk oldu.

Online eğitim sistemi ile ilgili konuşan Bakan Çavuşoğlu, Milli Eğitim Bakanlığı’na kayıtlı 53 bin öğrenci olduğunu, online derse katılanların ise ortalama 25 bin olduğunu söyledi.

Online eğitim sistemindeki eksikliklerin hızla giderildiğine dikkat çeken Çavuşoğlu, öğretmenlerin bu süreçte ciddi katkı koyduğunu vurguladı. Bakan Çavuşoğlu, öğrencilerin online derslerden sınava girmeyeceğini ve sınıf geçmenin online ders üzerinden değerlendirilmeyeceğine dikkat çekerek, ailelere rahat olun çağrısı yaptı.

Nazım Çavuşoğlu’nun konuşması şöyle: 53 bin öğrenci var günde 20-40 bin öğrenci derse katılıyor. Ortalama 25 bin öğrenci giriyor. Sistem bunun istatistiğini tutuyor. Online dersler, okuldan kopmamaları için yapılıyor. Aileler bu konuda sıkıntı yapmasın. Alt yapıda eksiklikler var her şeyi düzeltmek için çalışıyoruz. Hedefimiz ileriye dönük en iyisini yapmaktır. 10 yıldır bu sisteme hazırlanan ülkeler var onlarda da eksiklikler var. 400 öğretmen bu işe katkı koyuyor. Öğretmenlerimizi online ders nasıl yapılır bunu öğretiyoruz. İdari tatilde bir gönüllü ordusu çalışıyor. Halkın umutsuz olduğu dönemde, öğretmenler ben de varım ben de varım diyor. Bu süreçte bakanlıktaki eksikliklerimizi gördük. Meslek sitelerinde 144 çeşit ders hazırlanıp sisteme yüklediler. Bazı öğretmenler gece yarılarına kadar bu videolar için çalışıyor. Ben katkı koyan öğretmenlerimize gönülden teşekkür ederim.

10/04/2020 16:32
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: online ders, nazım çavuşoğlu, sınav
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.