HABER KIBRIS

Eğitim sektörüne dikkat!

ads
12/08/2017

Eğitim sektörüne dikkat!
ads

Milliyet Gazetesi'nin Kıbrıs Temsilcisi Sefa Karahasan sosyal medya hesabından eğitimde yaşanan gelişmelere dikkat çekti.

İşte Karahasan’ın paylaşımı:

 

YÖK Başkanı @yekta_sarac nn KKTC üniversiteleri konusundaki 'uyarıları' dikkate alınmalı. Ada'da 'para' öne çıktı, 'eğitim' yok sayılıyor!.

KKTC'de öğrencilerin barınmalarından tutun da ulaşım, sosyal alanlarda çok ciddi sıkıntılar yaşanıyor. Ada, eğitimde 'SOS' veriyor!..

 

KKTC'de eğitimde geri gidiyor. CB @MustafaAkinci_1 nin 'eğitimde kalite' uyarıları gözden kaçırılıyor. Ada'da üniversite pazarı oluşturuldu

Ada'da eğitime 'AVM' zihniyetiyle yaklaşanlar var. Kaliteli ve güvenilir üniversiteler; bu zihniyetler nedeniyle ciddi yara alıyor.

KKTC, eğitimde cazibe olmaktan çıkarılıyor. Ülkeyi yönetenler ve eğitime yön verenler; geleceği planlamıyor ve önemsemiyor!..

 

KKTC'de üniversite kurma izni alıp, pazarlayanlar var. Bu izinleri kim neden verdi? Eğitim 'pazarı' mı oluşturulmak isteniyor? Amaç nedir?

Kıbrıs'ta eğitim çökerse; herkes altında kalır. Günü kurtaranlar, geleceklerinden olur. Herkes aklını başına almalı ve eğitime el atmalı.

 

 

 

Bu habere tepkiniz:
TAGS: eğitim, kktc, üniversite, sefa karahasan, haber, kıbrıs
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2018 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs. Design: LATIS Internet Media Systems