Ekmekçi: İşlem tamam, teşekkürler genç!

Ülkede geçtiğimiz günlerde yapılan ve tüm kamuoyu tarafından desteklenen plazma bağışı çağrısı konusunda ilk olumlu adım atıldı.

ads
ads
18/09/2020
HK

ads
Ekmekçi: İşlem tamam, teşekkürler genç!

Ülkede geçtiğimiz günlerde yapılan ve tüm kamuoyu tarafından desteklenen plazma bağışı çağrısı konusunda ilk olumlu adım atıldı.

Türkiye’de Covid-19’a yakalanan ve atlattıktan sonra ülkemize öğrenci olarak gelen Yusuf Coşkun, bugün Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne giderek plazma bağışı yaptı.

Yapılan bağış tüm doktorlar tarafından takdirle karşılanırken Yusuf Coşkun gibi Covid-19 geçirmiş herkesin gidip plazma bağışı yapması istendi.

İşlem tamam!

Konuyu ülke gündemine taşıyan Haber Kıbrıs Genel Yayın Yönetmeni Hüseyin Ekmekçi sosyal medyadan olayı sevinçle duyururken, plazma bağışı yapan genç Hüseyin Ekmekçi’ye bir mesaj göndererek "Abi işlem tamam" dedi.

Ekmekçi, “Ve evet, plazma bağışı Covid-19 ile mücadelede son derece önemli. 3'üncü bağışçıyla da temaslı olmak benim için de son derece pozitif bir duygu. Herkes, etrafındaki hastalığı yenen kişileri teşvik etmeli...” diye konuştu.

Ekmekçi’nin gönderisi şöyle:

Akşam size bir kesit sunduğum diyalog vardı ya... İşlem tamam.

Sevgili genç Yusuf; sabah sabah hastaneye gitti. "Covid-19  tedavisinin tamamlandığını ve plazma bağışı yapacak durumda olduğunu" ispatladı ve koluna iğneyi geçirdi Suat abi. 

Plazma bağışı yapan Yusuf, devamında da, "Abi işlem tamam" diyerek bu fotoğrafı gönderdi. İzniyle de paylaştım...

Kendi adıma bin kez teşekkür ederim

Ve evet, plazma bağışı Covid-19 ile mücadelede son derece önemli. 3'üncü bağışçıyla da temaslı olmak benim için de son derece pozitif bir duygu  Herkes, etrafındaki hastalığı yenen kişileri teşvik etmeli...”

 

Plazma bağışı çok önemli

Tüm dünyada Covid-19 ile mücadele noktasında kanıtlanmış bir tedavi yöntemi olan plazma bağışı, ülkemiz için de önemli bir noktada duruyor. Sağlık çalışanları yoğun bakım hastalarının çıkmaya başladığı bugünlerde Covid-19’u atlatan kişilerin plazma bağışçısı olmasının mücadelede önemli olduğunda hemfikir.

18/09/2020 11:41
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: Yusuf Coşkun, covid-19, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.