Ekmekçi: Olası bir yoğun bulaş, yetersizliğimizi ortaya çıkaracaktır

Hüseyin Ekmekçi sosyal medya hesabından koronavirüs salgını ile ilgili endişelerini açıkladı.

ads
25/03/2020

ads
ads
Ekmekçi: Olası bir yoğun bulaş, yetersizliğimizi ortaya çıkaracaktır
ads

Haber Kıbrıs Genel Yayın Yönetmeni Gazeteci Hüseyin Ekmekçi sosyal medya hesabından koronavirüs salgını ile ilgili endişelerini açıkladı. Ekmekçi İLK KEZ BU KADAR ENDİŞELİYİM: Salgın tehlikesi ve sağlık bakanlığındaki organizasyonsuzluk; ekonomik tehlikeden daha büyüktür" ifadelerini kullandı.
 

İşte Ekmekçi'nin paylaşımı...

İLK KEZ BU KADAR ENDİŞELİYİM: Salgın tehlikesi ve sağlık bakanlığındaki organizasyonsuzluk; ekonomik tehlikeden daha büyüktür.
Şimdi herkes gücünü ekonomik tedbirlerin herkesi memnun edeceği bir noktaya yönlendirdi.
Tehlike büyük ve ikinci, üçüncü dalga Almanlar ve Londra bağlantılı salgınlardan daha büyük olacaktır. Henüz daha Almanlara hizmet verenlerle ilgili test sonuçlarını bilmiyoruz.
Anlatamıyoruz.
Hükümet, sağlık bakanını yalnız bırakmış, bakan organizasyonun ucunu elinden kaçırmıştır. Halen LBND Hastanesi garantina koşullarına hazır değil. Kararlar açıklanıyor, açıklanan kararlar umut, güven veriyor ama uygulamaya geçmiyor. Bizim acilen Coronavirüs ile mücadelede etkin bir icra kuruluna ihtiyacımız vardır.
Özel hastaneler ve ekipleri tarama- test organizasyonun içerisine dahil edilmeli... olası bir yoğun bulaş, yetersizliğimizi ortaya çıkaracaktır.
Endişem büyük. Karar açıklanıyor, doğru nedir biliniyor ama; uygulamada sorun var...
SORUMLULUK İLÇELERE YAYILMALIDIR...

25/03/2020 15:21
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: ekmekçi, koronavirüs,
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.