Ekonomik Örgütler Platformu Türkiye’ye “destek” çağrısı yaptı

ads
25/03/2020

ads
ads
Ekonomik Örgütler Platformu Türkiye’ye “destek” çağrısı yaptı
ads

Ekonomik Örgütler Platformu, Türkiye Cumhuriyeti’ne ve Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a seslenerek, ekonomik tedbirler kapsamında destek çağrısı yaptı.

Ekonomik Örgütler Platformu’ndan yapılan açıklamada Türkiye Cumhuriyeti’nin ekonomik tedbirlerinin gıpta ile izlendiğine dikkat çekilerek aynı tedbirlerin KKTC’de de uygulanması gerektiğine dikkat çekildi.

Ekonomik Örgütler Platformu’nun açıklaması şöyle:

Sayın Cumhurbaşkanımız,

Türkiye Cumhuriyeti devletinin korona virüs salgınına yönelik almış olduğu ekonomik tedbirleri takdir ve gıptayla izlemekteyiz. Bu zorlu süreçte büyük Türk devletinin başarı ile çıkacağına olan inancımız tamdır.

Türkiye Cumhuriyeti ve Türk milletinin ayrılmaz bir parçası olan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Kıbrıs Türk toplumu, bu süreçte vermekte olduğu ekonomik var olma mücadelesinde anavatanı Türkiye Cumhuriyeti ile birlikte hareket ederek, bu zorlu süreçten en az hasarla çıkacaktır. 

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti hükümetinin Türkiye Cumhuriyeti’nde uygulanan Ekonomik İstikrar Kalkanı kararlarının benzerini uygulanması sürecinde, Türkiye Cumhuriyeti’nin Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti hükümetine destek vermesi hayati önem taşımaktadır. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin var olma mücadelesine katkısı büyük olacaktır.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Ekonomik Örgütler Platformu olarak, iş yerlerinin sürekliliği ve istihdamın devamlılığı temel amacımızdır. Hiçbir çalışanımızın işten çıkarılmaması ve işsizler ordusu yaratılmaması için Türkiye Cumhuriyeti devletinin geçmişte olduğu gibi bugün ve yarın da yanımızda olacağına tüm kalbi duygularımızla inanmaktayız.

Saygılarımızla,

Kıbrıs Türk Ticaret Odası

Kıbrıs Türk Sanayi Odası

Kıbrıs Türk Otelciler Birliği

Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği

 

25/03/2020 17:02
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: Ekonomik Örgütler Platformu Türkiye’ye “destek” çağrısı yaptı, haberkibris, kktc ekonomik tedbir, türkiye cumhuriyeti ekonomik tedbir, recep tayyip erdoğan, kktc-tc,
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.