Ekşi Sözlük yazarlarını isyan ettiren gelişme

ads
ads
24/07/2014

ads ads
Ekşi Sözlük yazarlarını isyan ettiren gelişme

Ekşi Sözlük'ün kurulduğu ilk gününden bu yana yayında olan "Antik" sayfa tasarımı yayından kaldırıldı; yazarlar isyan etti.

15 yıldır internet ortamında yer alan ve katılımcıların yorumları ile fenomen halini alan Ekşi Sözlük, yayın hayatına bir süredir Beta versiyonuyla devam ediyordu. Beta versiyona geçiş sürecini aşama aşama gerçekleştirmeyi planlayan site yöneticileri, Ekşi Sözlük’ün ilk tasarım hali olan Antik Ekşi Sözlük versiyonunu bugün itibarıyla yayından kaldırdı.

Antik versiyonun yayından kaldırılması Ekşi Sözlük’te yazan birçok kişinin tepkisine neden olurken, sözlükte belirtilen görüşlerin temeli yeni versiyonun kullanışsız olduğu yönündeydi. Bazı yazarlar, tepkilerini yüksek sesle dile getirirken Antik versiyonun geri gelmesini istediler, aksi taktirde artık Ekşi Sözlük’te yazmayacaklarını belirttiler.

Sitenin kurucusu Sedat Kapanoğlu, konuya ilişkin bir açıklamada bulunmazken kullanıcıların Antik özelliğini geri istemesinin site yöneticilerinin geri adım atmasını sağlayıp sağlamayacağı da merak konusu oldu. 

24/07/2014 15:21
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: İnternet, Ekşi Sözlük, tasarım, haber, Bugün, Yayın, Sözlük, site
MANŞETLER

HK SOSYAL MEDYA

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.