Elon Musk Twitter’ın peşini bırakmıyor!

ads ads ads ads
07/08/2022

ads
ads
Elon Musk Twitter’ın peşini bırakmıyor!

Elon Musk ve Twitter arasındaki sular durulmuyor. Dünyanın en zengin insanı, 44 milyar dolarlık satın alma anlaşmasından çekilmesine rağmen Twitter’ın bot hesaplarıyla ilgili konuşmaya devam ediyor. Son olarak Musk, Twitter CEO’su Parag Agrawal’ı halka açık bir oturumda tartışmaya davet etti.

Elon Musk, Twitter CEO’sunu botlarla ilgili tartışmaya çağırdı

Twitter satın alma anlaşmasını tek taraflı olarak feshetme kararı alan Elon Musk, yönetim kurulunun dava açmasını istemiyor olabilir. Twitter CEO’su Parag Agrawal’a yönelik bir açıklamada bulunan Musk, platformdaki spam/bot hesap yüzdesinin doğruluğunu tartışmak istiyor.,

Geçtiğimiz ay 44 milyar dolarlık Twitter anlaşmasından çekildiğini söyleyen Elon Musk, Twitter’daki bot sayısı bir algoritma kullanarak ölçtüğünü iddia etti. Platformdaki gerçek olmayan hesap sayısının yüzde 10’dan fazla olduğunu düşünüyor.

Musk, Twitter’dan yaptığı bir dizi açıklamada bot sayısının yüzde olarak daha fazla olduğunun kabul edilmesini istedi. Tesla CEO’su ayrıca Twitter yatırımcılarının bu yanlışlığa karşı harekete geçmesi gerektiğini düşünüyor.

Çağrısında, “Twitter CEO’sunu Twitter bot yüzdesi hakkında halka açık bir tartışmaya davet ediyorum. Twitter’ın günlük %5’ten az sahte veya spam kullanıcıya sahip olduğunu halka kanıtlamasına izin verin!” dedi.

07/08/2022 13:00
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
TAGS:
MANŞETLER

HK DÜNYA

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.