En Popüler Marmaris Tekne Turları

ads ads ads ads
04/02/2019

ads
ads
En Popüler Marmaris Tekne Turları

Mavi tur için seçilebilecek en güzel çıkış noktalarından biri Marmaris. Marmaris her şey dahil tekne turu ve daha birçok farklı seçenek ile kendinizi engin mavilikte bulmanız mümkün! Marmaris’te keşfedilecek o kadar çok bakir koy var ki gözlerinize inanamayacaksınız. Kızgın kumlardan serin sulara atlama keyfini eşsiz plajlarda yaşamak ve turkuazın en güzel tonlarını kucaklamak istiyorsanız Marmaris’te çıkmanız gereken mavi tur rotaları oldukça fazla. Gelin şimdi bu mavi turlardan en çok tercih edilenlere bir bakalım.

Marmaris Dalyan Tekne Turu

Dalyan mutlaka gezilip görülmesi gereken muhteşem yerlerden biridir. Genellikle sabah saat 08:30-09:00 saatlerinde tatilcilerin kaldıkları apart veya otellerden alınması ile başlayan tur ilerleyen saatlerde Dünya’nın ilk ve tek tuzlu ve tatlı suyu birbirinden ayıran İztuzu Plajı’na ulaşılması ile devam eder. Bu plaj deniz kaplumbağaları caretta carettaların üreme alanı olduğundan yılın bazı dönemleri ziyaretlere kapanmaktadır. Burada bulunan ve turistlerin merakla deneyimlemek istedikleri çamur banyosu alanında vücudunuz tüm stres ve kötü enerjilerden arınmaktadır. Ayrıca bu çamurun romatizma, kireçlenme ve siyatik hastalıklarına iyi geldiği söylenmektedir. Marmaris Dalyan tekne turu plajda geçirilen zamanın ardından küçük kayıklar veya tekneler eşliğinde tatlı su alanında bulunan labirent şeklindeki sazlıkların arasında devam eden yolculuk ile devam eder.

Marmaris Kleopatra Plajı Tekne Turu

Kleopatra diğer adıyla Sedir Adası tekne turları Çamlı limanından başlamaktadır. Marmaris’i ziyarete gelen tatilcilerimiz kaldıkları otellerden alınarak 20 dk sonunda Çamlı köyüne getirilir ve buradan tekneler ile mavi tur yolculuğuna çıkarlar. Toplamda yaklaşık 7 saat süren tekne turunun ilk yarım saatinin sonunda Sedir Adası’na ulaşılmaktadır. Burada bulunan antik kent, tiyatro ve surlar adanın tarihi dokusunu oluştururken altın sarısı özel kumların oluşturduğu Kleopatra plajı ise masmavi suların kollarına atılmanızı sağlıyor. Marmaris Kleopatra tekne turu yerli ve yabancı turistler tarafından oldukça rağbet görmekte, Mısır’dan getirildiği rivayet edilen plaj kumlarının esrarı ziyaretçileri heyecanlandırmaktadır.

Marmaris Hisarönü Tekne Turu

Ziyaretçilerimiz yaklaşık 30 dk’lık kara yolculuğu ardından Hisarönü koyu ya da Orhaniye Kızkumu’na getirilir buradan tekneler yardımı ile başlayan mavi turun ilk durağı Akvaryum Koyu oluyor. Buradaki yüzme molasından sonra Tavşan Adası’na geçilerek eşsi doğa fotoğraflanır. Marmaris Hisarönü tekne turu Dişlice, Kamelya adaları ve Selimiye Koyu’nun gezilmesinin ardından sonlandırılır.

Marmaris Korsan Tekne Turu

Sıra dışı bir tasarım ile oluşturulmuş korsan tekne ile yapılan Marmaris korsan tekne turu sıradan turlara ek olarak müzik eşliğinde köpük dansı partileri vermekte. Marmaris korsan tekne turunda çocuklar da unutulmuyor. Onlara özel olarak hazırlanış etkinlikler sayesinde çocuklar a keyifli bir tur geçirecek.

Marmaris mavi turlarına katılmak ve doyasıya bir tatil yaşamanız için sizleri erken rezervasyon için sizleri Marmaris’e bekliyoruz.

04/02/2019 10:38
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
TAGS: Marmaris Kleopatra tekne turu, marmaris tekne turları
MANŞETLER

HK TATİL

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.