En zengin 10 teknoloji milyarderinin serveti 44 milyar dolar eridi

Dünyanın en zengin 10 teknoloji milyarderinin servetleri, Dow Jones endeksinin hafta sonuna girilirken 740 puan birden düşmesiyle toplamda yaklaşık 44 milyar dolar eridi

ads
ads
07/09/2020
HK

ads
En zengin 10 teknoloji milyarderinin serveti 44 milyar dolar eridi

ABD'li e-ticaret devi Amazon'un CEO'su ve kurucusu Jeff Bezos 9 milyar dolar kayıpla başı çekerken Elon Musk 8,5 milyar dolarla Bezos'u takip etti.

Bill Gates'in 2,9 milyar dolarlık kaybı ise Facebook'un CEO'su Mark Zuckerberg'in 4,2 milyar dolarlık kaybını izledi.

Amazon CEO’su Jeff Bezos’un kişisel serveti bu düşüşten bir hafta önce 200 milyar doların üzerine çıkarak yeni bir rekor kırmıştı.

Bloomberg'in haberine göre Amazon hisseleri sebebiyle tek düşüş yaşayan Bezos olmadı. Bezos’un sski eşi MacKenzie Scott da dünyanın en zengin kadını unvanını aldıktan bir gün sonra yaşanan bu düşüşle bir günde 3.2 milyar dolar eridi.

Çinli teknoloji devi Alibaba’nın kurucusu Jack Ma’nın kişisel servetinde de 1.6 milyar dolarlık bir erime oldu.

Yaşanan bu düşüşler ise dünyanın en zengin iş insanları sıralamasında bir değişikliğe sebep olmadı.

Jeff Bezos 197.9 milyar dolarlık servetiyle halen dünyanın en zengini. Bezos’u 124 milyar dolarla Bill Gates, 110 milyar dolarla Mark Zuckerberg ve 96.2 milyar dolarla Elon Musk takip ediyor.

07/09/2020 12:08
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: Teknoloji, Ekonomi, Dünyanın en zenginleri, ABD, Corona Virüs
MANŞETLER

HK YAŞAM

Tesla daha ucuz elektrikli araç üretecek

HK YAŞAM - TEKNOLOJİ

Tesla'nın kurucusu Elon Musk, şirketinin ABD'nin California eyaletindeki fabrikasında düzenlenen Batarya Günü adı verilen etkinlikte yatırımcılara gelecek planlarını anlattı. Tesla CEO'sunun yeni yatırım planları ve üretim stratejisinin birçok hissedarı tatmin etmediği öğrenildi. Musk'ın sunumundan hemen sonra Tesla hisseleri yaklaşık yüzde 6 civarında değer kaybetti. Yatırımcılar oluşan hayal kırıklığı sonucu birkaç saat içerisinde yaklaşık 50 milyar dolarlık hisse satışında bulundu.

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.