Ercan Havalimanı, Gazi Yüksel’in fotoğraf sergisine ev sahipliği yapıyor

Ercan Havalimanı sergi alanının bu ayki ziyaretçisi Kıbrıs’ın tanınmış fotoğraf sanatçılarından Gazi Yüksel

ads ads ads ads
15/09/2022

ads
Ercan Havalimanı, Gazi Yüksel’in fotoğraf sergisine ev sahipliği yapıyor

T&T Ercan Havalimanı, sanatçı Gazi Yüksel’in ‘Evvel Zaman Dışında’ adlı fotoğraf sergisine ev sahipliği yapacak.

   Sanatçı Ümit İnatçı’nın küratörlüğünde gerçekleştirilen sergide Gazi Yüksel, mekânlara ve insan ilişkilerine değişik zaman katmanlarından sosyolojik bir gözle fotoğraf üzerinden bakarak, izleyiciye yaşanmışlıklar arasında bir karşılaştırma imkânı sunuyor.

   15 Eylül 2022 Perşembe (Bugün) Ercan Havalimanı’nda yolcu gidiş salonunda son güvenlik noktası sonrasında açılan sergide yer alan eserler, Kıbrıslı Türklerin Facebook’ta paylaştıkları 1974 yılı öncesine ait monokrom anı fotoğraflarını kaynak almaktadır. Kendi zaman ve mekânından koparılarak şimdiki zaman ve mekânlarla buluşturulan eski anı fotoğrafları sürrealist hikâyeler ortaya koymaktadır. Sergi, 15 Ekim 2022’ye kadar devam edecek.

Gazi Yüksel: “Sergi araştırma, inceleme ve yorumlamaya dayalı”

Fotoğraf sanatçısı Gazi Yüksel, “Evvel Zaman Dışında” fotoğraf sergisinin bir fotoğraf mühendisliği projesi olduğunu belirtti.

   Yüksel, projenin görüntü işleme programıyla gerçekleştirildiğini ve araştırma, inceleme ve yorumlamaya dayalı olduğunu kaydetti.

Serhat Özçelik: “Sosyal sorumluluk projelerine büyük önem veriyoruz”

  T&T Havalimanı İşletmeciliği Genel Müdürü M. Serhat Özçelik, T&T Havalimanı İşletmeciliği ev sahipliğinde gerçekleştirilen Kıbrıslı sanatçı Gazi Yüksel’in, “Evvel Zaman Dışında” adlı fotoğraf sergisinin uluslararası boyuta taşındığını belirtti.

   Özçelik, T&T Havalimanı İşletmeciliğinin, kültürel ve sanatsal gelişime verdiği destekle yolcuların havalimanında geçirdikleri zamana değer kattığını ifade ederek, Ercan Havalimanı sergi salonunda yerli ve yabancı yolcularımızın her ay çeşitli kültürel ve sanatsal faaliyetlere tanıklık ettiklerini ifade etti.

   T&T Havalimanı İşletmeciliğinin KKTC’de sanata ve sanatçıya büyük önem verdiğini anlatan Özçelik, “Ercan Havalimanı’ndaki sosyal sorumluluk projeleri artarak devam edecektir. Havalimanları fonksiyonları gereği toplumun her kesimine hitap etmektedir. ‘Evvel Zaman Dışında’ adlı fotoğraf sergisi fotoğraf sanatçımız Gazi Yüksel’in emeklerini en güzel şekilde yansıtmaktadır” dedi.

   Sanatın toplumların zenginleşmesinde ve ilerlemesinde en önemli unsurlardan biri olduğuna dikkat çeken Özçelik, “T&T Havalimanı İşletmeciliği olarak kültür ve sanata özgü etkinliklerle yolcuların havalimanında keyifli vakit geçirmesini sağlıyoruz. Düzenlediğimiz etkinliklere yolcuların ilgi göstermesinden de mutluluk duyuyoruz” dedi.

15/09/2022 12:02
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
TAGS: Ercan Havalimanı, Gazi Yüksel
MANŞETLER

HK KÜLTÜR SANAT

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.