''Rengarenk'' adlı resim sergisi Ercan Havalimanı’nda açıldı

ads ads ads ads
22/05/2024

ads
''Rengarenk'' adlı resim sergisi Ercan Havalimanı’nda açıldı

Kopenhag, Roma, Köln, İstanbul ve Ankara’da kişisel sergiler açan, resimlerinin içinde müzik dünyasının lirizmi olduğunu ifade eden sanatçı Suat Arıkan’ın “Rengarenk” isimli resim sergisi Ercan Havalimanı’nda açıldı.

Sanat yönetmeni ve eski İstanbul Devlet Opera ve Balesi (İDOB) Müdürü Suat Arıkan’ın 30 eserden oluşan resim sergisi, Ercan Havalimanı’nın giden yolcu pasaport sonrasında sanatseverlerle buluştu.

Arıkan, 1974 yılından itibaren resim yaptığını ve Ankara’dan sonra İstanbul’da resim hayatının profesyonelleştirdiğini belirtti. Bir opera sanatçısı olarak 41 yıldır başta Atatürk Kültür Merkezi’nde (AKM) ve Türkiye’nin her yerinde sayısız temsilde sahne aldığını dile getiren Arıkan, “KKTC’de Ercan Havalimanı’nda ilk sergimi açmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Gerek malzeme, form, stil, gerekse düşünsel, anlatımsal farklılıklar gösterse de, beni yakından tanıyanlar, eserlerimi görünce benim elimden çıktığını anlarlar. Resimlerimi tek bir akımla açıklamak mümkün değildir. Uzun bir müzik kariyerimin getirdiği birikimle, müzik-resim ilişkisini sorgulamış ve müzikte resmin, resimde müziğin izlerinin peşine düştüm. Bu arayış bana çok yönlü ve renkli bir zenginlik sağlamıştır. Resimler bazen figüratif, bazan soyuttur, ama ‘renk’ hemen hemen her zaman ‘baş roldedir’.

2022’den beridir KKTC’de yaşıyorum. İstanbul’dan sonra ikinci atölyem Girne’dedir. Bundan böyle adanın doğası ve insanını kendi gözümle anlatmayı kendime heyecanlı bir görev sayıyorum” dedi.

Sergi 17 Haziran 2024’e kadar açık kalacak.

22/05/2024 13:38
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
ad
TAGS: haber, kıbrıs
MANŞETLER

HK KÜLTÜR SANAT

© 2024 Haber Kıbrıs Medya Danışmanlık ve Matbaacılık Ltd.