''Erdem Yıldız tahliye edilmeli''

ads ads ads ads
12/06/2024

ads
''Erdem Yıldız tahliye edilmeli''

Adıyaman'da İsias Otel'in yıkılmasıyla ilgili olarak suçlanan mimar Erdem Yıldız, mahkemede önemli açıklamalarda bulundu. Yıldız, mimar olduğunu ve iç dizayn projeleri üzerinde çalıştığını tekrar ederek, müşteki avukatlarına konuyu bildikleri için teşekkür etti.

Erdem Yıldız'ın Açıklaması

"Ben mimarım ve bunu tekrar etmek istiyorum. Müşteki avukatlarına teşekkür ediyorum. Konuyu biliyorlar. Herkese teşekkür ederim." dedi.

Erdem Yıldız’ın Avukatının Açıklamaları

Yıldız'ın avukatı, müvekkilinin sorumluluk alanını ve suçlamalar karşısındaki durumu detaylı bir şekilde açıkladı:

"Statik hesapların sorumlusu Erdem Yıldız değildir. Müvekkilimize itham edilen suçlar doğru değildir. Müvekkilim, binanın iç dizayn bölümünü yapmıştır. Binanın karkası, mal sahibinin belediyeye verdiği dilekçeye istinaden 1993-1995 yılları arasında yapılmıştır. Müvekkilim o tarihlerde Adıyaman'da bile değildi; 2001 yılında belediye projelerini almış ve kontrol etmiştir. Fenni mesul olarak görevine başlamıştır. Müvekkilimizin yapımında veya yıkımına sebep olacak herhangi bir kusur veya eylemi yoktur. 1995 yılında yapılan bina için müvekkilim 2001’de gelmiştir. Müvekkilimizin iç seramik boya dizaynı yapmıştır. Görevi bitince mal sahibi değişiklik yapmıştır. Binanın yıkılması ile ilgili müvekkilimin hiçbir sorumluluğu yoktur. Demir, beton gibi unsurlar müvekkilimi ilgilendirmez. Bu sebeple müvekkilimizin tahliyesini istiyoruz. Aleyhine durum söz konusu değildir."

Tahliye Talebi

Erdem Yıldız’ın avukatı, müvekkilinin binanın yıkılması ile ilgili hiçbir sorumluluğunun olmadığını belirterek tahliye talebinde bulundu. Avukat, Yıldız'ın sadece iç dizayn ve dekorasyon işleriyle ilgilendiğini, binanın karkas ve diğer yapısal unsurlarından sorumlu olmadığını vurguladı.Erdem Yıldız ve avukatı, suçlamaların asılsız olduğunu ve Yıldız’ın tahliyesinin sağlanması gerektiğini belirtti. Kamuoyu, bu gelişmeleri yakından takip etmeye devam ediyor.

12/06/2024 11:29
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
ad
TAGS:
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2024 Haber Kıbrıs Medya Danışmanlık ve Matbaacılık Ltd.