Erdoğan, bugün ABD'ye Gidiyor

ads
ads
12/11/2019

ads ads
Erdoğan, bugün ABD'ye Gidiyor

Erdoğan, bugün ABD’ye gidiyor

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump ile Beyaz Saray’da görüşmek için bugün ABD’ye gidecek.

Ziyarete ilişkin “Suriye başta olmak üzere, bölgesel ve küresel meselelerin istişare edilmesi, ayrıca terörizmin her türlüsüyle mücadelede dayanışma, işbirliği ve eşgüdümün güçlendirilmesi için atılabilecek somut adımlar üzerinde durulacaktır” denildi.

TC İletişim Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ABD Başkanı Trump’ın davetlisi olarak bugün ABD’ye bir çalışma ziyareti gerçekleştireceği belirtildi.
Türkiye ile ABD arasındaki ikili ilişkilerin tüm başlıklarıyla ele alınacağı belirtilen açıklamada, “Temaslar kapsamında, Suriye başta olmak üzere, bölgesel ve küresel meselelerin istişare edilmesi, ayrıca terörizmin her türlüsüyle mücadelede dayanışma, işbirliği ve eşgüdümün güçlendirilmesi için atılabilecek somut adımlar üzerinde durulacaktır” ifadesine yer verildi. Açıklamada, Erdoğan’ın ABD Ticaret Odası ve DEİK/Türkiye ABD İş Konseyi (TAİK) tarafından düzenlenecek Yuvarlak Masa Toplantısında iş insanlarına hitap edeceği de belirtildi. Erdoğan, Maryland Eyaletinde bulunan Amerika Diyanet Merkezi’ni de ziyaret edecek. Erdoğan ayrıca, Türk kökenli Amerikalılar ve Müslüman toplumu temsilcileriyle de buluşmalar gerçekleştirecek.

(BRT/TRT)

12/11/2019 10:38
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: erdoğan, amerika, trump
MANŞETLER

HK TÜRKİYE

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.