Erhürman: ''3'üncü Ortak olduk da haberimiz mi yok''

"Bu zamana kadar başkan iktidar partisinden olmuştur"

ads
26/06/2019
HK

ads
Erhürman: ''3'üncü Ortak olduk da haberimiz mi yok''

UBP-HP’nin Özgürgün dosyası sebebi ile sürekli bir görüşme hali olduğunu ve bunun meclise etki ettiğini belirten Erhürman 4’lü koalisyon döneminde de gecikmeler olduğu fakat böyle bir durumda meclisi asla bu kadar bekletmediklerini belirtti. Ayrıca meclisteki usluptan ve sarfedilen sözlerden de rahatsız olduğunu dile getiren Erhürman, “Bu zamana kadar bize neler söylediler, yok 4 başlı, yok gecikiyorsunuz, bunların hiç birisine kalkıp da kürsüden saygısız bir şekilde cevap vermedim ama dün gördüm ki vekiller birbirlerine ağır sözler söylüyor. Bu da beni haliyle üzüyor” dedi.

Hükümeti eleştiren Erhürman, ikili koalisyonun kendi aralarında anlaşamamasına da değindi. Özgürgün olayından dolayı aralarında muhabık olamayan UBP-HP için, Özgürgün dosyası ile ilgili bir komite kurulduğunu fakat iki patinin bu komitenin başkanının kim olacağı ile ilgili seçim yapmakta zorlandıklarını söyleyen Erhürman, “Bizden bir seçim yapmamızı istiyorlar, bu zamana kadar başkan iktidar partisinden olmuştur yardımcısı da muhalefetten, bunun usulu budur. Biz dışardan 3. Ortak olduk da haberimiz mi yok.” dedi.

Erhürman, meclis tartışmalarının sürekli sosyal medyada dolaştığını ve artık olayların magazinsel bir boyuta taşındığını söyledi.

26/06/2019 10:03
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: haber, kıbrıs, tufan erhürman
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.