Erhürman: Bu ülkede artık belirsizlik istemiyoruz

"Ben vizyonumu çok net ortaya koyuyorum."

ads
ads
29/09/2020
HK

ads
Erhürman: Bu ülkede artık belirsizlik istemiyoruz

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Tufan Erhürman Haber Kıbrıs Dijital Grup Genel Yayın Yönetmeni Hüseyin Ekmekçi 'nin programına konuk oldu. Müzakereler konusunda açıklama yapan Erhürman, müzakerelere başlamadan önce siyasi eşitliğin konuşulup tüketilmesi gerektiğini vurguladı. Müzakere etmek için müzakere etmek değil çözüm için müzakere etmek amacında olduğunu söyleyen Erhürman, kapsamlı çözüm istediklerini belirtti .

"Bugüne kadar birilerinin zaman kazanma oyununun esiri olduk" diyen Erhürman,  bunun tekrarlanmasının engellenmesi  gerektiğini söyledi. Erhürman, derdinin biran önce Kıbrıs sorununu kapsamlı çözüme ulaştırmak için müzakere etmek olduğunu ifade etti.

 

Erhürman’ın açıklamalarından satır başları şöyle;              

"Ben çözüme bağlıyım. Bir an önce kapsamlı çözüm istiyorum. Bu ülkede artık belirsizlik istemiyoruz. Federasyon tek bir kalıp değildir. Federasyonun birçok çeşidi vardır.   Müzakere etmek için müzakere etmek değil çözüm için müzakere etmek amacımız.

Ben vizyonumu çok net ortaya koyuyorum.  5’li konferansta  ne olması gerektiğinin koşullarını söylüyorum. Bu koşulların arasında siyasi eşitlik, dönüşümlü başkanlık var. Ben 5’li konferansa geçildikten sonra Anastasiadis’in siyasi eşitliği kabul etmeyiz deyip masadan kalkmasını kabul edemem. Siyasi eşitlik tartışması müzakereye başlamadan tüketilmeli.

Bugüne kadar birilerinin zaman kazanma oyununun esiri olduk. Bunun tekrarlanmasının engellenmek gerek. Müzakere etmek için müzakere olmaz.Benim derdim bir an önce Kıbrıs sorununu kapsamlı çözüme ulaştırmak için müzakere etmektir"

29/09/2020 09:39
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad

TAGS: tufan erhürman, cumhurbaşkanı, seçim
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.