Erhürman: Cumhurbaşkanı devrede olmak zorundadır

ads
ads
29/09/2020

ads
Erhürman: Cumhurbaşkanı devrede olmak zorundadır

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Tufan Erhürman Haber Kıbrıs Dijital Grup Genel Yayın Yönetmeni Hüseyin Ekmekçi 'nin programına konuk oldu. Erhürman, Cumhurbaşkanının "ekonomi benim yetki alanım değil" deyip geri çekilmesinin ülkede kaosa neden olacağını ifade etti.

Erhürman,ülkede ekonomik çöküntü yaşandığını kaydederek, Cumhurbaşkanı "ekonomi benim yetki alanım değil" deyip geri çekilmesinin kabul edilemez olduğunu vurguladı.

Erhürman, "böyle düşünen vazgeçsin bu işten çünkü bu ülke duvara doğru gidiyor.İkinci tur da bittikten sonra zaten hükümet kendi içinde sıkıntı yaşıyor, yaşamaya da devam edecek belli oldu. Cumhurbaşkanı da ben yetkili değilim der geri çekilirse bu kaos demektir. Bu kaos 19’ndan sonra katlanarak büyüyecek.Kimse 19'ndan sonra ekonomi benim görev alanım deyip geri çekilemez.Cumhurbaşkanından bakanlar kuruluna başkanlık etmesini, ekonomik örgütlerle görüşüp sorunlardan haberdar olmasını, hükümetle işbirliği içerisinde çözüm önerilerine öncülük etmesini beklemek zorundayız.Hem ekonomide, hem istihdamda, hem eğitimde Cumhurbaşkanı devrede olmak zorundadır." ifadelerini kullandı.

 

29/09/2020 09:53
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: Tufan Erhürman, Haber, Kıbrıs
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.