Erhürman: Hızla sağlık alanındaki eksiklikler giderilmeli

CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, “Nalbantoğlu Devlet Hastanesi dışında bir pandemi hastanesi belirlemeye yoğunlaşalım” dedi

ads
ads
09/04/2020

ads
ads
Erhürman: Hızla sağlık alanındaki eksiklikler giderilmeli

Cumhuriyetçi Türk Partisi Genel Başkanı Tufan Erhürman, Bakanlar Kurulu kararlarını değerlendirdi.

Kişisel sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yağan Erhürman, sağlık alanındaki eksikliklerin hızla giderilmesi gerektiğine dikkat çekti.

Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi dışında bir pandemi hastanesinin belirlenmesine yoğunlaşılması gerektiğinin altını çizen Erhürman, herkesin sokağa çıkmak istediğini daha da önemlisi ekonominin buna ihtiyacı olduğunu vurguladı.

Erhürman’ın açıklaması şöyle:

Yeniden "açılma" Bakanlar Kurulu kararıyla ertelendi. Bugünden itibaren hızla, sağlık alanındaki eksikliklerimizin giderilmesine, yoğun bakım kapasitemizin artırılmasına ve Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi dışında bir pandemi hastanesi belirlemeye yoğunlaşalım.

Mümkün olan en kısa zamanda yeniden "açılma"yı hepimiz istiyoruz. Daha da önemlisi ekonomimizin buna acil ihtiyacı var. İş insanlarıyla da görüşülsün, mümkün olan azami dayanışma gerçekleştirilsin, bu eksiklikler hızla giderilsin ki bilim insanları diğer koşulların yerine geldiğini tespit ettiğinde bu eksiklikler dolayısıyla daha fazla beklemek zorunda kalmayalım.

09/04/2020 22:06
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: Tufan erhürman, ctp, korona virüs kıbrıs, kıbrıs korona virüs, Erhürman: Hızla sağlık alanındaki eksiklikler giderilmeli,
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.