Erhürman: Hükümetin Umursamazlığı Gerginliği Artırıyor

ads ads ads ads
21/05/2024

ads
Erhürman: Hükümetin Umursamazlığı Gerginliği Artırıyor

Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği'nin dün Lefkoşa’da başlattığı araçlı eylem devam ediyor. 

CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman ve TDP Genel Başkanı Zeki Çeler de Başbakanlık önüne gelerek eyleme ve eylemcilere destek belirtti.

Tufan Erhürman, hayvancıların, kasapların ve restorancıların ithal et kararına karşı düzenlediği eyleme destek verdiklerini belirtti. Erhürman, bu üç grubun birçok konuda çıkar çatışması yaşamasına rağmen ithal et konusunda birleştiğine dikkat çekti.

Polis ile Hayvancılar Arasında Arbede Yaşandı

Erhürman, hükümetin umursamazlığı nedeniyle sürekli gerginlik yaşandığını ve bu yüzden birçok kez polis ile hayvancılar arasında arbede yaşandığını vurguladı. Olayların yaşandığı anlarda Başbakanlık’tan kimsenin çıkıp diyalog kurmadığını dile getiren Erhürman, bu tür olayların önceden önlenmesi gerektiğini savundu.

"Kötü Yönetim Yok, Çünkü Zaten Yönetemiyorsunuz"

"Kötü bir yönetim yok, çünkü zaten yönetemiyorsunuz" diyen Erhürman, "Marifet polis ve hayvancıyı karşı karşıya getirmek değil, marifet yöneterek insanları birbirine kırdırmamaktır" dedi.

Çözüm Odaklı Yönetim Çağrısı

Eyleme dün olduğu gibi bugün de destek verdiklerini belirten Erhürman, hayvancıların, kasapların ve restorancıların ortak bir çatı altında toplandığını ve birlikte hareket ettiklerini söyledi. Hükümetin bu durumu göz ardı etmemesi gerektiğini vurgulayan Erhürman, etkin ve çözüm odaklı bir yönetim çağrısında bulundu.

21/05/2024 15:06
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
ad
TAGS:
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2024 Haber Kıbrıs Medya Danışmanlık ve Matbaacılık Ltd.