Erhürman: Nihayetinde seçim bitti…

Cumhurbaşkanlığı seçimini kaybeden Mustafa Akıncı’ya hizmetlerinden dolayı teşekkür eden Erhürman, cumhurbaşkanlığı seçiminin galibi Ersin Tatar’a yeni görevinde başarılar diledi...

ads
19/10/2020

ads
Erhürman: Nihayetinde seçim bitti…

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman, dün UBP adayı Ersin Tatar’ın Cumhurbaşkanı seçilmesiyle noktalanan seçim sonuçları ve sürecine ilişkin değerlendirmede bulundu.

AKINCI’YA TEŞEKKÜR, TATAR’A BAŞARI DİLEĞİ

“İrade ve demokrasi açısından çok tartışmalı bir seçimi geride bıraktık” diyen Erhürman, “Bunlar elbette değerlendirilecek, söylenmesi gerekenler söylenecek. Bu ülkede demokrasi mücadelesi dün başlamadı; bugün bitmeyecek. Ama nihayetinde seçim bitti. Sayın Akıncı’ya hizmetlerinden dolayı teşekkür eder, Sayın Tatar’a yeni görevinde başarılar dilerim.” İfadesini kullandı.

“KIBRIS TÜRK HALKI KENDİ AYAKLARI ÜZERİNDE DURACAK”

Erhürman açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Seçim süreci boyunca hep işaret ettiğimiz, önemli olan ondan sonrasıdır dediğimiz 19’u geldi işte. Şimdi içeride de, dışarıda da çok büyük sorunlarla karşı karşıya olan biziz, hepimiziz. İşsiz kalanlar, “ödeneksiz izin”de olanlar, kepenk indirenler, çocuklarının eğitiminden, bu ülkeyi terk etmesinden, sevdiklerinin sağlığından endişe duyanlar bizim insanlarımız.

Hiçbirimiz bir diğerimizin “öteki”si değiliz. Önümüzdeki yollar engebeli, dikenli. Öfkeyle değil, sevgiyle, hep birlikte yürüyeceğiz. Evet özne biziz. Ve hiç kimsenin kuşkusu olmasın… Kıbrıs Türk halkı kendi ayakları üzerinde duracak. Varlığımızı, kültürümüzü, kimliğimizi geliştirerek geleceğe biz taşıyacağız”

19/10/2020 19:58
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad

TAGS: tufan erhürman, ctp, kktc seçim,
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.