Erhürman: Orta sınıfı koruyacak tedbirleri bulmamız lazım

Erhürman, ülkedeki krizi aşmanın yolunun, piyasadaki para dönüşünü hızlandırmak olduğunu vurguladı. 

ads ads ads
20/01/2022

ads
ads
ads
Erhürman: Orta sınıfı koruyacak tedbirleri bulmamız lazım

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman, ülkedeki krizi aşmanın yolunun, piyasadaki para dönüşünü hızlandırmak olduğunu vurguladı. 
Orta sınıfı koruyacak tedbirlerin önemine dikkat çeken Erhürman, insanların araba alacak parayı bulmasının imkansız hale gelmeye başladığına işaret etti. 
CTP’den yapılan açıklamaya göre, Motorlu Araç Satıcılar ve İthalatçılar Birliği’ni (MASİB) ziyaret eden CTP Genel Ba;kanı Tufan Erhürman ve bazı milletvekili adayları çözüm önerilerini de paylaştı. Ziyarette MASİB yönetim kurulu üyeleri de hazır bulundu. 
“İNSANLARIN ARABA ALACAK PARAYI BULMASI İMKANSIZ OLMAYA BAŞLADI”
Ülkenin içinde bulunduğu genel durumda, orta sınıfın yavaş yavaş yok olmaya başladığını savunan Erhürman, memleketin böyle bir dönemeçte olduğunu belirtti. “Bu krizin başından beri ‘bir araya gelmek zorundayız, birlikte karar vermek zorundayız’ diyoruz. Aksi taktirde bu gemi delindiğinde hepimizi batıracak” diye konuşan Erhürman, uyarılarının dikkate alınmadığını söyledi. İnsanların araba alacak parayı bulmasının imkansız olmaya başladığının altını çizen Erhürman, Türkiye’deki toplu taşımacılık olanaklarıyla Kıbrıs’taki toplu taşımacılık olanaklarının karşılaştırılamayacağını vurguladı. Erhürman, “Burada aracınız yoksa hiçbir yere ulaşamazsınız. Bu durum, seyahat özgürlüğünü sınırlayan bir şeydir. O yüzden belli bir noktanın altında olan araçlarda devletin verdiği desteğe devam etmesi ya da artırması, bizim parti olarak aklımıza yatan bir şey olur” dedi. 
“ORTA SINIFI KORUYACAK TEDBİRLER ALMAMIZ GEREKİYOR”
Çok lüks olarak nitelendirilebilecek araçlarda belki devletin aldığı gelirleri artıracak bir denge mekanizmasının oluşturulabileceğine değinen Erhürman, “Orta sınıf aşağıya iniyorsa onu koruyacak birtakım tedbirleri bulmamız lazım. Kayıt dışılık konusunda yüzde 100 hem fikiriz. Bütün derdimiz memleketin genelinde kayda daha fazla almak” diye konuştu. 
Erhürman, ülkede kriz varsa, o krizi aşmanın yolunun, piyasadaki para dönüşünü hızlandırmak olduğuna dikkat çekerken, “Özellikle orta sınıfın alabileceği araçlarda, devletin kendi gelirlerinden vazgeçmesi bizim desteklediğimiz bir süreç olur” ifadelerini kullandı. 

20/01/2022 16:42
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
TAGS: erhürman, dp,
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.