Erhürman: Reel sektöre yardım gerekiyor

Erhürman, sabah Hüseyin Ekmekçi ile Günaydın Haber Kıbrıs programına katılacak gündemle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

ads
ads
02/06/2020
HK

ads ads
Erhürman: Reel sektöre yardım gerekiyor

Cumhuriyetçi Türk Partisi Genel Başkanı Tufan Erhürman, Türkiye’den gelecek paranın nereye kullanılacağını önemli olduğuna vurgu yaparak paranın sadece cari açık için kullanılması durumunda reel sektörün kaderine terk edilmiş şekilde kalacağını belirtti.

Erhürman,bu sabah Hüseyin Ekmekçi ile Günaydın Haber Kıbrıs programına katılarak gündemle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Türkiye’den gelecek paranın reel rektöre yardım için de kullanılması gerekliliğine vurgu yapan Erhürman, bunun mümkün olabilmesi için bir dizi daha temasın hükümet ve Türkiyeli yetkililer arasında yapılması gerektiğini belirtti.

Erhürman, antlaşmanın mevcut haliyle reel sektöre yardıma izin vermediğini kaydederek “eğer bu antlaşma bu şekilde uygulanacaksa reel sektör ciddi bir krize girecek. Geçen yıllarda da antlaşmalarda yer alan ve bir türlü kullanılamayan reel sektör hibe kaleminin bu yıl da kullanılamayacağının bunun için bir çok reform ve projenin hayata geçirilmesi gerektiğini söyledi. Erhürman, hükümete ciddi bir görev düştüğünü kaydederek reel sektörün en azından hayatta kalması için ciddi bir yardım yapılması gerektiğini belirtti. Hükümetin sadece 1500 TL çalışan destek yardımı yaptığını ifade eden Erhürman, bunun dışında hükümetten reel sektör ve işletmelere yönelik yardım ve destek çalışmaları beklediklerini söyledi.

02/06/2020 12:54
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: tufan erhürman, haber kıbrıs
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.