Erhürman: Tatar, toplumu bölüyor…

ads ads ads ads
02/08/2021

ads
ads
ads
Erhürman: Tatar, toplumu bölüyor…

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'ı eleştirdi.

Erhürman, "Sn. Tatar, bir kez daha, 'federasyon yanlısı bazı muhaliflerin açıklamalarının kabul edilemez' olduğunu söyleyerek, 'federasyonla hedeflenenin Kıbrıs Türkünün Kıbrıs Cumhuriyetine yama olması olduğuna' dikkat çekmiş" dedi.

Tufan Erhürman’ın açıklaması şöyle:

Sn. Tatar, bir kez daha, "federasyon yanlısı bazı muhaliflerin açıklamalarının kabul edilemez" olduğunu söyleyerek, "federasyonla hedeflenenin Kıbrıs Türkünün Kıbrıs Cumhuriyetine yama olması olduğuna" dikkat çekmiş.

O "bazı muhalifler"den biri olarak, yıllarca masada müzakere yürüten cumhurbaşkanları ve bu ülkede federasyonu savunan yurttaşlar gibi ben de hayatımda Kıbrıslı Türklerin bir şeye ya da birine yama olmasını asla hedeflemedim.

Ben de Sn. Tatar'ın, Kıbrıslı Türkleri uluslararası hukuktan, uluslararası toplumdan ve özne olmaktan uzaklaştırma ve toplumu bölüp kendisi gibi düşünmeyenleri düşmanlaştırma siyasetini kabul edilemez buluyorum ve buna muhalif olan "bazı muhalif"lerden biri olmaya da devam edeceğim. Ağızdan çıkanı kulaklar duyuncaya kadar!!!

02/08/2021 20:57
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
TAGS: Erhürman: Tatar, toplumu bölüyor…, HABERKİBRİS,
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.