Erhürman: Uyduya çıkma meselesi dünyaya sesini duyurma meselesidir

Meclis Genel Kurulunda söz alan CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman yayın yüksek kurulu bütçesi ile ilgili konuştu

ads
ads
13/07/2020

ads ads
Erhürman: Uyduya çıkma meselesi dünyaya sesini duyurma meselesidir

Diyalog TV’nin uydudan yayınının kesilmesi konusu üzerinden konuşmaya başlayan Erhürman, Diyalog TV’nin Türk hukukuna aykırı davrandığının iddia edilerek kapatıldığına değindi.

Uyduya çıkma meselesinin dünyaya sesini duyurma meselesi olduğunu kaydeden Erhürman, bunun önemine değindi.

Erhürman, Diyalog TV’nin kapatılmasının Türk Hukuku kurallarına göre değerlendirildiğini dile getirdi. 4’lü koalisyon hükümeti döneminde dile getirdikleiri kendi yayın platformumuzu kurma konusunun yaşanan bu olaydan sonra gündeme alınmasının elzem olduğunu kaydetti.

Diyalog TV’nin uydudan yayınının kesilmesi ile birlikte KKTC’de izlenilirliğinin yitirildiğini kaydeden Erhürman, bu ve benzeri olayları yaşamamak için kendi hukukumuza göre karar verebilmek için KKTC’nin kendi yayın platformunu kurması gerektiğini belirtti.

Petrol fiyatlarına yapılan zam ile ilgili de konuşan Erhürman, akaryakıta yapılan zammın piyasada domino etkisi yarattığını kaydetti. Hayat Pahalılığını da etkiyecek olan akaryakıt zammının olmaması gerektiğini kaydeden Erhürman, fiyat istikrar fonunun ne kadar bindirildiğinden bahsetti.

Eğitimdeki sorunlara değinen Erhürman, seçim döneminde kadrolu öğretmen alınamayacağının sonucu olarak geçici öğretmen alınmasının kötüye kullanılmaması gerektiğini ve konu ile ilgili takipte olacaklarını kaydetti.

13/07/2020 12:50
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: erhürman, tufan erhürman, kktc meclis,
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.