Ermenistan ikinci kez ateşkesi bozdu!

ads
19/10/2020

ads
Ermenistan ikinci kez ateşkesi bozdu!

Ermenistan'ın, Azerbaycan ile yaptığı ikinci insani geçici ateşkesi ihlal ederek sivillere yönelik gerçekleştirdiği saldırılara devam ediyor. Azerbaycan Başsavcılığının yazılı açıklamasında, Ermenistan'ın, Azerbaycan'ın Terter ve Ağcabedi kentlerine bağlı köylere yoğun topçu atışlarıyla saldırılar düzenlediği ifade edildi.

Elde edilen bilgilere göre, Ermenistan Terter'de fabrika vurdu.

Roketin isabet ettiği fabrikada yangın çıktı.

Azerbaycan Başsavcılığından yapılan açıklamada, Ermenistan'ın Azerbaycan ile yaptığı ikinci ateşkesi de ihlal ettiği belirtildi.

Açıklamada, Ermenistan'ın sivilleri hedef aldığı, 7.5 tonluk SCUD füzesiyle 25 evin ciddi hasar gördüğü bildirildi.

Azerbaycan Başsavcılığının yazılı açıklamasında, Ermenistan'ın, Azerbaycan'ın Terter ve Ağcabedi kentlerine bağlı köylere yoğun topçu atışlarıyla saldırılar düzenlediği ifade edildi.

Açıklamada, Ermenistan silahlı güçlerince yapılan saldırıda, Terter'e bağlı Elesgerli köyünün sakini 58 yaşındaki bir kişinin yaralandığı kaydedildi.

Ermenistan'ın Ağcabedi kentine bağlı Yukarı Kıyameddinli ve Karahanlı köylerini de obüs ve ağır top atışlarıyla vurduğu, 7.5 ton ağırlığında SCUD füzesiyle gerçekleştirilen kalleş saldırıda 25 evde ciddi hasar meydana geldiği aktarıldı.

Ermenistan'ın 27 Eylül'den bu yana en çok hedef aldığı ve cephe hattına yakın bir konumda bulunan Terter kent merkezi, ateşkesin ilk günü olan dün sakindi. İnsanlar güvenli bölgelerden evlerine gitti, değerli ve ihtiyaçları olan eşyalarını aldı ve kenti terk etti.

19/10/2020 18:02
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad

TAGS: Ermenistan ikinci kez ateşkesi bozdu!, ermenistan, haberkibris, kıbrıs,
MANŞETLER

HK DÜNYA

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.