Ermenistan'ın 'Türk F-16'sı SU-25 jetimizi' düşürdü iddiasına yalanlama

ads
ads
30/09/2020

ads
Ermenistan'ın 'Türk F-16'sı SU-25 jetimizi' düşürdü iddiasına yalanlama

Azerbaycan ile Ermenistan arasında 3 gün önce başlayan çatışmalar devam ederken Erivan, bir Türk F-16'sının savaş uçaklarını düşürdüğünü öne sürdü.

Savunma Bakanlığı Basın Sözcüsü Shushan Stepanyan, Azerbaycan topraklarından kalkan Türk savaş uçağının görev uçuşu yapan Ermenistan'a ait SU-25 jetini vurduğunu ve pilotun yaşamını yitirdiğini açıkladı.

Shushan Stepanyan resmi sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Bugün sabah saat 10.30'dan itibaren Azerbaycan'ın Gence Havalimanı'ndan kalkan Türk F-16'ları, Azerbaycan'dan kalkan SU-25 jetleri ve Türk yapımı Bayraktar insansız hava araçlarının Ermeni yerleşim birimleriyle askeri birimlerine ve Vardenis, Mets Masrik, Sotk bölgelerine yaptığı hava saldırılarına destek veriyordu" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun Ermanistan'ın iddialarını yalanlayarak, "Türkiye'nin Ermeni uçağını vurduğu iddiaları doğru değil" dedi.

Azerbaycan Savunma Bakanlığı Basın Hizmeti Başkanı Albay Vagif Dergahlı da iddiaları reddederek, "Karabağ semasında Ermenistan ordusuna ait bir Su-25 uçağının düşürülmesi, Ermeni askeri propaganda makinesinin bir başka fantezisidir. Ermeni medyasında, Ermenistan ordusuna ait bir Su-25 uçağının güya F-16 uçağı tarafından düşürüldüğü yönündeki bilgiler yalandır" açıklamasında bulundu.

30/09/2020 10:31
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad

TAGS: türkiye, ermenistan, jet
MANŞETLER

HK TÜRKİYE

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.