Eski kız arkadaşını darp ettiği iddiasıyla tutuklandı

ads ads ads ads
17/04/2024

ads
Eski kız arkadaşını darp ettiği iddiasıyla tutuklandı

Eski kız arkadaşını darp ettiği gerekçesiyle tutuklanan Hamza Özcü "Ciddi Darp" ve "Kasti Hasar" suçlarından bugün mahkemeye çıkarıldı.

Polis memuru Zalihe Karagil mahkemede olguları aktardı.

Polis, zanlının 16.04.2024 tarihinde saat 11:00 raddelerinde eski sevgilisi S.B.’nin (K-18) kafasına sol eli ile birkaç kez yumruk atıp, sağ elinin avuç içi kısmı ile burnuna bir kez vurmak sureti ile ciddi şekilde darp ettiğini söyledi. Polis, ayrıca zanlının Girne’de Said Terzioğlu Sokak üzerinde eski kız arkadaşına ait 8 bin TL değerindeki cep telefonunu kasten ve kanunsuz olarak yere atıp kırmak suretiyle hasara uğrattığını söyledi. Polis, aynı gün müştekinin Lefkoşa Devlet Hastanesi'ne götürülerek sol yanağında yaygın ekimotik alanın ve burnunda hassasiyet ve kızarıklığın olduğu yönünde doktor raporu temin edildiğini belirtti. Polis, zanlının aynı gün tutuklandığını, ifadesinde suçlarını kabul ettiğini belirtti.

Soruşturmanın tamamlandığını kaydeden polis, zanlının uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç, zanlının 20 bin TL nakit teminat yatırması, iki kefilin 250’er bin TL kefalet senedi imzalaması, yurt dışına çıkış yasağı ve haftada bir gün ıspat-ı vücut yapması şartlarıyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi. (Kamalı Haber)

17/04/2024 13:15
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
ad
TAGS: haber, kıbrıs
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2024 Haber Kıbrıs Medya Danışmanlık ve Matbaacılık Ltd.