HABER KIBRIS

ad

Esra Şerebet: Yatırımınızın doğru şekilde yönlendirilmesi için güvenilir danışmanlık hizmeti alınmalı

ads
04/03/2019
HK

ads
Esra Şerebet: Yatırımınızın doğru şekilde yönlendirilmesi için güvenilir  danışmanlık hizmeti alınmalı

Ünlü oyuncu Selçuk Yöntem’in KKTC’de bir “emlakçı” tarafından dolandırılmasının ardından gözler emlak sektörüne çevrildi.

Profesyonel Emlak Danışmanı Esra Şerebet neden gayrimenkul danışmanı ile çalışılması gerektiğini anlattı.

Esra ŞErebet “Gayrimenkul danışmanı sizi düzenli olarak bilgilendirmeli ve mülke dair raporlar sunmalı. Gayrimenkulün geleceğine yönelik avantajları ve dezavantajları birlikte değerlendirmeli, aynı dili konuşmalısınız” dedi.

“Gayrimenkul danışmanının tecrübeli ve güvenilir olmasına dikkat edin!” diyen Şerebet “Alanında uzman kişilerle çalışmak için kurumsal emlak ofislerini tercih edin” uyarısında da bulundu.

Esra Şerebet’in paylaşımı şöyle:

NEDEN GAYRİMENKUL DANIŞMANI İLE ÇALIŞMANIZ GEREKMEKTEDİR?

Satmak/ almak istediğiniz gayrimenkulünüz için ve/veya yatırım yapmak istediğiniz herhangi bir gayrimenkul için doğru fiyatı belirlemek çok önemlidir. Bunun için doğru bir analiz yapılmasi gerekir. Ayrıca doğru alıcı/satıcıyı bulmak ve vakit kaybetmemek de önemlidir. İşte bütün bu noktaları takip etmek için profesyonel bir yardıma ihtiyacınız var. Bunun için de bir gayrimenkul danışmanıyla çalışmanız gerekiyor.

Öncelikle gayrimenkul danışmanının tecrübeli ve güvenilir olmasına dikkat edin! Gayrimenkul danışmanı gayrimenkul, pazarlama ve satış süreçlerine ilişkin yeterli eğitim ve donanıma sahip olmalı. Bunun yanı sıra ilgili kanunlara yönelik bilgisinin de olması gerekir. Yani yasalara ve mevzuata hakim olmalı. Gayrimenkul danışmanının güncel teknolojiyle uyumlu çalışması da önemlidir.

Gayrimenkul danışmanının güncel pazarlama tekniklerini kullanması, potansiyel alıcılara ulaşmayı bilmesi de gerekir. Hangi mülkte tecrübesi olduğu da dikkat edilmesi gereken bir nokta. Örneğin sadece konutla uğraşan birinin iş yeri ile ilgili hizmet vermesi zor olabilir.Ayrıca bir gayrimenkul danışmanı hizmet verdiği bölgeye hakim olmalı. Böyle bir danışmanla çalışmak daha etkili olur. Gayrimenkul danışmanı sizi düzenli olarak bilgilendirmeli ve mülke dair raporlar sunmalı. Gayrimenkulün geleceğine yönelik avantajları ve dezavantajları birlikte değerlendirmeli, aynı dili konuşmalısınız.

Aynı dili konuştuğunuz, zamanınızı boşa harcamayan bir danışman hayatınızı kolaylaştırır. Bunun için de ihtiyaçlarınızı ve isteklerinizi ön plana çıkaran ve sizi anlayan bir danışmanı tercih etmelisiniz. Alanında uzman kişilerle çalışmak için kurumsal emlak ofislerini tercih etmelisiniz.Ayrıca kurumsal firmaların belli kriterleri olur ve danışmanlar bu kriterlere göre çalışırlar. Bu nedenle kurumsal firmayı da tanımak ve araştırmak önemlidir.

Unutmayın günümüzde güvenilir kurumsal bir danışmanlık hizmeti almak hem güvenliğiniz hem de yatırımınızın doğru şekilde yönlendirilmesi acısından büyük önem teşkil etmektedir. Keyifli bir hafta diliyorum....

Bu habere tepkiniz:
TAGS: Esra Şerebet, gayrımenkul, yatırım, emlak, haber, kıbrıs, coldwellbanker
MANŞETLER

HK EKONOMİ

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.