Esvatini'de sihir ve büyü yarışması yasaklandı

Afrika'nın güneyindeki Esvatini Krallığı (eski adıyla Svaziland), büyücü ve sihirbazların becerilerini sergileyerek birbiriyle rekabet edeceği yarışmayı yasakladı

ads
ads
11/07/2019

ads
ads
Esvatini'de sihir ve büyü yarışması yasaklandı

The Times of Swaziland'ın haberine göre, Hükümet Sözcüsü Percy Simelane, ülkenin Manzini şehrinde yapılacak büyücü ve sihirbaz yarışmasının yasalara aykırı olduğunu belirterek, bu tarz etkinlikler düzenlemeye çalışanların hukuki yaptırımla karşılaşacağı uyarısında bulundu.

Simelane, "Hükümet Svazi halkının zihinlerini zehirleme potansiyeline sahip büyü hilelerine seyirci kalamaz." diye konuştu.

Büyücülerin aynı mekanda toplanarak becerilerini sergileyeceği yarışmanın hafta sonu yapılması planlanıyordu.

Gazeteye konuşan ülkenin tanınan şifacılarından "Africa Gama", bu tür yarışmaların Kral II. Sobhuza zamanında sahte iddiaları çürütmek amacıyla yapıldığını söyledi.

Yaklaşık 1,3 milyon kişinin yaşadığı krallıkta, Hristiyan ve Müslümanların yanı sıra yerel dinlere inanan kişiler de bulunuyor.

11/07/2019 16:56
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: Esvatini’de sihir ve büyü yarışması yasaklandı, haber, kıbrıs,
MANŞETLER

HK DÜNYA

Çin’den tartışmalı uygulama: Kalıcı sağlık puanı

HK DÜNYA

Çin'de cep telefonları için uygulamaya konan yeni sağlık uygulaması puanlama sistemi ile dikkat çekiyor. Hangzhou şehrinde ise bu uygulama daha detaylı bir şekilde kalıcı hale getirilecek. Örneğin, günde 15 bin adım atana 5 puan verilecek, içilen her 5 sigara için 3 puan düşecek... Tıbbi bilgiler de bu uygulamadaki QR koda gömülü olacak. Hangzhou’daki bu plan, insanların adım adım takip edilip, fişleneceği iddiasıyla büyük tartışma yarattı.

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.