HABER KIBRIS

ad

Esvatini'de sihir ve büyü yarışması yasaklandı

Afrika'nın güneyindeki Esvatini Krallığı (eski adıyla Svaziland), büyücü ve sihirbazların becerilerini sergileyerek birbiriyle rekabet edeceği yarışmayı yasakladı

ads
11/07/2019

ads
Esvatini'de sihir ve büyü yarışması yasaklandı

The Times of Swaziland'ın haberine göre, Hükümet Sözcüsü Percy Simelane, ülkenin Manzini şehrinde yapılacak büyücü ve sihirbaz yarışmasının yasalara aykırı olduğunu belirterek, bu tarz etkinlikler düzenlemeye çalışanların hukuki yaptırımla karşılaşacağı uyarısında bulundu.

Simelane, "Hükümet Svazi halkının zihinlerini zehirleme potansiyeline sahip büyü hilelerine seyirci kalamaz." diye konuştu.

Büyücülerin aynı mekanda toplanarak becerilerini sergileyeceği yarışmanın hafta sonu yapılması planlanıyordu.

Gazeteye konuşan ülkenin tanınan şifacılarından "Africa Gama", bu tür yarışmaların Kral II. Sobhuza zamanında sahte iddiaları çürütmek amacıyla yapıldığını söyledi.

Yaklaşık 1,3 milyon kişinin yaşadığı krallıkta, Hristiyan ve Müslümanların yanı sıra yerel dinlere inanan kişiler de bulunuyor.

Bu habere tepkiniz:
TAGS: Esvatini’de sihir ve büyü yarışması yasaklandı, haber, kıbrıs,
MANŞETLER

HK DÜNYA

Üniversite için ABD’ye gitti Silikon Vadisi’nde ‘Selfin’i kurdu

HK DÜNYA

Üniversite eğitimi için ABD’ye giden Türk öğrenci, teknolojinin kalbi olan Silikon Vadisi’nde ofis tutarak, hayallerini süsleyen fotoğraf paylaşım uygulamasını hayata geçirdi. Amerikalı ortağı Marlon Monroy’la hazırladığı “Selfin” adlı uygulamayı kullanıcıların hizmetine sunan 20 yaşındaki Akın Nefesoğulları, Türkiye’deki cep telefonu operatörleriyle görüşmek için hazırlık yapıyor.

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.