Evde cilt bakımı için 5 pratik yöntem!

ads ads ads ads
06/06/2022

ads
ads
Evde cilt bakımı için 5 pratik yöntem!

Cilt bakımı başta kadınlar olmak üzere herkesin en çok önem verdiği konuların başında yer alıyor. Cilt doğru bakım yöntemleri ile desteklenmediğinde birçok cilt problemi ortaya çıkabiliyor. Cildinizi çabuk yaşlanmasını önlemek, pürüzsüz ve aydınlık olmasını sağlamak için evde cilt bakımı yapmanız gerekiyor. Evde kolayca cilt bakımı yapabilmek için basit yöntemler arıyorsanız gelin bu yazımıza birlikte göz atalım...

Kusursuz ve pürüzsüz cildin sırrı doğru bakım uygulamalarından geçiyor. Cildinizin her zaman sağlıklı olmasını istiyorsanız bakımını yapmalı ve gereken özeni göstermelisiniz. Cildinize evinizde kolayca bakım yapabilirsiniz. "Evde cilt bakımı nasıl yapılır?" sorusunun cevabını arıyorsanız bu adımları takip edin.

1.ADIM: CİLDİNİZİ TEMİZLEYİN

Cilt bakımının birinci kuralı cildin temizlenmesidir. Evde cilt bakımı yaparken ilk olarak cildinizi temizlemeniz gerekir.

Cildinizi temizlerken cilt tipinize uygun bir jel ya da köpük yardımıyla cildinizi yıkamalısınız. Gün içinde yapılan makyajı, akşamları mutlaka temizlemelisiniz.

2.ADIM: CİLDİNİZİ DERİNLEMESİNE ARINDIRIN

Cildinizi sadece jel ya da köpük yardımıyla temizlemek yeterli gelmeyebilir. Cildinize temizleme işlemi yaptıktan sonra cildinizi bir tonik yardımıyla tamamen arındırmalısınız.

Tonik kullandığınızda cilt gözenekleri, makyaj kalıntıları ve yağlar tamamen temizlenmiş olur. Tonik kullanarak sivilce ve siyah nokta gibi cilt problemlerinin de önüne geçebilirsiniz.

3.ADIM: CİLDİNİZİ NEMLENDİRİN

Sağlıklı ve parlak bir cilt için cildinizin nem dengesini korumaya özen göstermeniz gerekir.

Mevsim geçişleri, ısı değişimleri, cildin kurumasına ve nem ihtiyacının artmasına sebep olur. Cildinizi temizledikten ve arındırdıktan sonra mutlaka cilt tipinize uygun bir nemlendirici kremle cildinizi nemlendirmelisiniz.

Ayrıca gün içerisinde bol su tüketmeye de özen göstermelisiniz. Su, cilt için doğal bir nemlendirici görevi görür. Cilt bariyerini güçlendirir cildi dış etkenlerden korur.

4.ADIM: CİLT BAKIMINI MASKE İLE DESTEKLEYİN

Cildinizi düzenli olarak temizleyin, arındırın ve nemlendirin. Tüm bu aşamalardan sonra, cilde vitamin, mineral ve gıda takviyesi yapmanın en güzel yolu maske kullanmaktan geçiyor.

Evde çeşit çeşit faydalı ürünlerle aydınlatıcı, temizleyici, sivilce giderici, kırışıklık giderici pek çok farklı maske yapabilirsiniz.

5.ADIM: CİLDİNİZİ GÜNEŞTEN KORUYUN

Sadece yaz aylarında değil her mevsim cildinizi güneşten koruyun. Güneş ışığının zararlı etkilerinden korunmak için, evden çıkmadan önce mutlaka güneş koruyucu ürünler kullanmalısınız.

Güneş koruyucu kremleri güç içerisinde tazeleyerek cildinizi güneş ışınlarının zararlı etkilerine karşı daha güçlü hale getirebilirsiniz.

06/06/2022 19:21
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
TAGS: Evde cilt bakımı için 5 pratik yöntem!
MANŞETLER

HK YAŞAM

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.