Evde misafir olarak bulunan kişi tarafından etkisizi hale getirildi

ads
ads
21/10/2020

ads
Evde misafir olarak bulunan kişi tarafından etkisizi hale getirildi

Son zamanlarda meydana gelen ve toplumda büyük endişe ve tedirginlik yaratan sapıklıklara bugün sabah saatlerinde bir yenisi daha eklendi.

Kapalı ancak kilitsiz balkon kapısından konut içerisine giren ve o esnada yatak odasında uyumakta olan D.Ö isimli kızın yanında şortunu çıkarıp mastürbasyon yapan yabancı uyruklu Sodiq Omogbolahan Edu, konutun başka odasında misafir olarak bulunan H.A tarafından fark edilerek etkisiz hale getirildi ve polisin oraya gelmesi sağlandı.

Zanlı bugün ağır bir suç işlemek kastıyla konuta girme suçlamasıyla Gazimağusa kaza mahkemesinde yargıç huzuruna çıkarılarak hakkında 2 gün tutukluluk emri temin edildi.

İddia makamı adına yemin altında olgularla ilgili mahkemede şahadet veren polis memuru Engin Yıldız, zanlının 21.10.20 tarihinde saat 04.00 raddelerinde müştekinin kaldığı daireye kapalı ancak kilitsiz pencereden girdikten sonra müştekinin uyumakta olduğu yatak odasına girdiğini söyledi. İkametgâhın bir başka odasında misafir olarak kalmakta olan H.A isimli şahıs tarafından fark edilen zanlının etkisiz hale getirilerek polisin haberdar edildiğini belirten PM Yıldız, olay mahalline giden polis ekibinin zanlıyı yatak odasında tespit ederek suçüstü hali tutukladığını söyledi.

Zanlının yapılan ilk sorgusunda müştekinin yatak odasında şortunu çıkarıp mastürbasyon yaptığına dair beyanı olduğunu söyleyen PM Yıldız, tahkikatın yeni olduğunu, alınacak ifadeler ve incelenecek kamera görüntüleri yanında temin edilen müzekkere ile arama yapılacağına değindikten sonra zanlı aleyhine 2 gün süreyle poliste tutuklu kalması yönünde emir verilmesini talep etti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren kıdemli yargıç Çiğdem Güzeler, son zamanlarda toplumu geren ve tedirginlik yaratan bu gibi suçların artış gösterdiğine dikkat çektikten sonra polisin tahkikatını salimen yürütebilmek maksadıyla zanlının 2 gün süreyle poliste tutuklu kalması yönünde emir verdi. (MHA)

 

 

21/10/2020 20:22
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad

TAGS: kıbrıs taciz, TECAVÜZ, haberkibris,
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.