Evdeki negatif enerjilerden kurtulmanın yolları

ads ads ads ads
02/07/2021

ads
ads
ads
Evdeki negatif enerjilerden kurtulmanın yolları

Ortamların enerjisi oldukça önemli... Bazı ortamlara girdiğinizde bir anda içinizin daraldığı, sıkıldığınız ve etrafa çökmüş negatif enerjileri hissettiğiniz oldu mu? Yaşam alanınız etkileyen olumsuz enerjileri arındırmanın bazı yollarını deneyerek yaşam alanınızı güzel enerjilerle doldurun

Adaçayı kokusuyla negatiflerden kurtulun

Adaçayı latince salvia yani iyileşmek kelimesinden geliyor. Yüksek bir titreşime sahip bu bitki tüm düşük titreşimleri üzerine toplar. Aynı zamanda adaçayının özü içerisinde bulunan sinirleri yatıştıran yağ bu maddeler yakılmasıyla ortaya çıkıyor. Müthiş derece sakinleştiren ve dinlendirici etkiye sahip bu yağ sizi uyuşturmuyor tam tersi zihni açıyor

"Negatif enerjilerden evimi veya kendimi arındırmaya niyet ettim" gibi basit bir niyet yeterli.

Alanı temizlemek için Adaçayını bir kase içerisinde yakıyor ve çıkan dumanı o alana yayılmasını sağlıyoruz. Bu konuda sezgilerinize güvenin.

Kaya tuzunun etkisinden faydalanın

Kaya tuzunun negatif enerjileri çektiği düşünülüyor, dekoratif kaya tuzlarından alabilirsiniz.

Cam bir bardak içerisine bir tatlı kaşığı tuz koyup yarıya kadar sirke dolduruyorsunuz. Aynı oranda su koyarak üstünü tamamlıyorsunuz. Bu karışımı evinizde özellikle de görünmeyen bir köşeye koyuyorsunuz. 24 saatten sonra evinizdeki tüm negatif enerji bu suya çekilecek ve evinizin enerjisi temizlenecek.

Neden görünmeyen bir köşe çünkü negatif enerji daha çok buralarda toplanır. Bu arada evde tozun biriktiği yerlerde negatif enerjiyi toplayan alanlardır.

Taze meyvelere yer açın

Meyveler de kötü enerjiyi uzaklaştırmaya yardım eder. Mutfak veya yemek odanızda devamlı taze meyve bulundurun.

Limon ortamın enerjisini temizler

Bir limonu ikiye kesiyoruz, yarısının içine tuz koyuyor ve bir kase içinde yine odanın bir köşesine koyuyoruz. Bu da yine mekanın enerjisini temizleyen, yükselten ve sizin ruh halinize pozitif yönde tesir eden müthiş bir uygulama.

Yatak odanıza başucunuza koyarsanız siz uyurken, gün boyunca üzerinizde biriken negatif enerjiyi temizleyerek taptaze bir enerji ile güne başlamanızı sağlar. Ve gerçekten mışıl mışıl, huzurla uykuya dalmanıza yardımcı olan sihirli bir formül bu.

Hatta limon tuzla etkileşime girdiği için odadaki mikropları da öldürdüğü söyleniyor.

Tuzlu su karışımıyla yerleri silin

Yerleri tuz ve su karışımıyla temizlemek de başka bir seçenektir. Bir kova suya yaklaşık 6 çorba kaşığı tuz atın ve yerleri silin.

Gün ışığına izin verin

Gün ışığı evinizi daha da aydınlık gösterir; pencerelerinizi açmalı ve evinizin mümkün olduğunca güneş ışığı almasını sağlamalısınız.

Evinize taze hava girsin

Evin doğru havalandırılması çok önemlidir. Evin havası haftada en az 3 kez tazelenmelidir. Kapıları ve pencereleri açın, perdeleri çok uzun süre kapalı tutmayın.

Aromaterapi ile ruhunuzu besleyin

Aromaterapi uygulayın. Evinizi arındıracak pek çok esansiyel yağ veya tütsü mevcuttur.

02/07/2021 19:13
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
TAGS: yaşam, evde yaşam, haberkibris
MANŞETLER

HK YAŞAM

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.