Facebook'tan koronavirüs önlemi: Uyarı bildirimi gönderecek

Facebook, Covid-19'la ilgili platform üzerinden yapılan "zararlı" yanlış bilgilendirme içeren paylaşımları beğenen ya da paylaşanlara, "uyarı" niteliğinde bildirim göndereceğini açıkladı.

ads
ads
17/04/2020
HK

ads ads
Facebook'tan koronavirüs önlemi: Uyarı bildirimi gönderecek

Sosyal medya platformu Facebook'tan yapılan açıklamada, platform üzerinden yeni tip corona virüsle (Covid-19) ilgili yapılan yanlış bilgilendirmeler içeren gönderileri beğenen ya da bu paylaşımlarla ilgili yorumda bulanan kullanıcılara, gelecek haftalardan itibaren uyarı bildirimleri gönderilmeye başlanacağı belirtildi. 

Açıklamada, bu kullanıcıların Dünya Sağlık Örgütü'nün virüsle ilgili yanlış ve doğru bilgilerin yer aldığı sayfasına yönlendirileceği ifade edildi.

Sosyal medya şirketi açıklamasında, haber akışında yer alan Kovid-19 bilgi merkezinde sağlam bilgilere dayalı bilimsel makalelerin bulunduğu "Gerçekleri Öğrenmek" isimli yeni bir uygulamayı devreye sokacağını bildirdi.

100'den fazla yanlış bilgi içeren gönderi tespit edilmişti

Facebook, Kovid-19'la ilgili yanlış bilgi ya da iddialar içeren gönderileri, platform üzerinden siliyordu.

Bir sivil toplum kuruluşu, Facebook'ta yeni tip corona virüsle ilgili 100'den fazla yanlış bilgi içeren gönderi tespit ettiğini açıklamıştı.

17/04/2020 09:51
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: Facebook, koronavirüs, dünya sağlık örgütü, Sosyal medya, covid-19,
MANŞETLER

HK TEKNOLOJİ

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.