HABER KIBRIS

Farklı, Güçlü, Sanatla yoğrulmuş yaratıcı bir kampanya: Birlikte Daha Güçlüyüz

ads
05/02/2018

Farklı, Güçlü, Sanatla yoğrulmuş yaratıcı bir kampanya: Birlikte Daha Güçlüyüz

Limasol GYO,  sağlıklı ve verimli  gelişimi destekleyen yeni bir model uyguluyor. Deneyimli inşaat firmaları, Fon ve kredi sağlayıcıları, bankalar, tüketiciler, gayrimenkul danışmanları, yatırımcılar, mimarlık ve mühendislik büroları, Limasol Gayrimenkül Yatırım Ortaklığı ile Kıbrıs’ın en geniş kredi, fon ve inşaat hak ediş modelini  uyguluyor.  “Birlikte daha güçlüyüz” diyor.

Bu söylemi vurgulamak üzere çalışmalar yürüten iletişim uzmanı İpek Halim, “sembolik bir dil kullanıp, tek tek kendi başına değerli olan ancak bir araya gelince daha bir güçlenen, bizi etkileyen ne olabilir sorusunu sordum ve uykusuz gecelerim başladı”, diye espirili bir dille çalışma sürecini bizlerle paylaştı. 

İletişim uzmanı İpek Halim

Tek tek dinlemesi zevk veren gitar, bateri, keman, cello, klavye, flütün.... bir araya gelince “Birlikte daha güçlüyüz” duygusunu yaşatabileceğini hayal edip, çalışmaya başladık. Cellolar bankaları temsil ederken, kemanlar mimarlık ofislerini, bateriler inşaat şirketlerini temsil etti.... ve hepsinin bir araya gelince yükselen harmonisi  bizi çoşkuyla sarıp sarmalayacaktı ... bu duygunun bize birlikte daha güçlüyüz söylemini yaşatabilecek etkili ve estetik bir dil olacağına inanarak yola koyulduk. 

Muazzam bir ekip kurduk. Bu tanıtım için özel bir beste yaptırdık. Işık konusunda uzman  kişilerle çalıştık. Çekimler de gerçek müzisyenlerin ve dansçıların katılımı ile gerçekleşti. Yönetmenimiz Uygar Erdim’in yanı sıra müzik ve görüntü yönetmenimiz oldu. Başta Uygar Erdim olmak üzere Ammar Dadizadeh’e, Hasan Rahvancıoğluna ve Fahriye Behçet’e çok teşekkür ederim.

Ekip olarak “Birlikte Daha Güçlüyüz” duygusunu yaratırken bizzat biz de birlikte daha güçlü oldunduğunu tecrübe ettik.

 

Yönetmen Uygar Erdim

İlk olarak bu reklamı yapma düşüncesi ortaya atıldığında, en hızlı şekilde nasıl bir araya gelip, yaratıcı bir şekilde istediğimiz sonucu elde edebileceğimizi kendimize sorduk. Bu noktada iyi bir ekiple çalışmak çok önemli. Ekip arkadaşalarınızın sadece profesyonel olması değil, aynı zamanda çalışırken pozitif enerjiye sahip, anlaşması kolay insanlar olması da büyük önem taşıyor.

Limasol GYO için reklam filmimizi hazırlarken, böyle bir ekiple çalışma fırsatı bulduğum için çok şanslıyım. Öncelikle, müzik üstünden hareket edeceğimiz için ilk büyük sorumluluk müziğin bestecisi ve yapımcısı Ammar arkadaşımıza düştü. Ammar kısa sürede besteyi yaptı, müzisyenleri ayarladı ve çoğu projede olduğu gibi bir alçakgönüllülük ve samimiyetle çalıştı. Ben ise bu esnada mekan araştırmalarına başlamıştım. Sorunumuz mekanı bulmaktan ziyade, o kadar insanı aynı anda mesai saatleri içerisinde bir araya getirmekti.

İpek Halim arkadaşımızın koordinasyon becerisi ise insanları birkaç gün içerisinde Lefkoşa Belediye Tiyatrosu sahnesinde buluşturduk. Sadece bir çekim günümüz vardı. Aynı sahne olmasına rağmen her bir müzisyen ve enstrüman için farklı kamera açıları ve farklı bölgesel ışıklandırma uygulayacağımız için hem hızlı hem de işlevsel olmamız gerekiyordu. Bu konuda da başarılı olduğumuza inanıyorum. Reklam filminde kullandığımız ağır çekim tekniğinin, reklamda vurgulamak istediğimiz hislere olumlu katkıda bulunduğunu düşünüyorum.

Son olarak, tüm ekip arkadaşlarıma ve benimle beraber çalışmayı tercih ettikleri için LGYO’ya çok teşekkür ederim.

Müzisyen Ammar Dadizadeh

Aynı konuştuğumuz dil gibi müzikte bazen net ve açık  bazen imalı ve kapalı bir şekilde lafını anlatır. Besteleyeceğim müziğin ifade edeceği anlam konusunda çok güzel fikirler sunuldu ve benden onlara göre beste yapmam istendi. Benim en çok sevdiğim konu: "Birlik" ve onun getirdiği “Güç”.  

Bestemi ona göre şekillendirdim. Başta bir saz tek başına çalıyor güzeldir ama yanlızdır onun için de zayıftır sanki tek başına bir uzun yolda yürüyor yanında kimse yok ama umudunu yitirmeden  devam ediyor ve ikinci ses o anda ona katılıyor güçleri ikiye katlanıyor kalpleri ısınıyor, kafaları rahat ediyor. Derken Üçüncü, dördüncü, beşinci ... ve sonunda seslerin hepsi  katılıyorlar.

Git gide sesleri cesurlaşıyor, git gide güçleniyorlar ve tabi ki güzelleşiyorlar. Müziğin finalinde tıpkı sabah erken saatlerde yavaş yavaş aydınlanan  güneşin doğduğu gibi olağan üstü enerji  ile bir araya gelip güçleniyorlar.

Bu habere tepkiniz:
TAGS: limasol gyo, birlikte daha güçlüyüz
MANŞETLER

HK KÜLTÜR SANAT

© 2018 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.