Fatih Terim: Rakibimizin ceza alması bizi sevindirmez, Şampiyonlar Ligi'ne bileğimizin hakkıyla gideriz

Galatasaray’ın hedefinin zaten şampiyonluk olduğunu söyleyen teknik direktör Fatih Terim, "Rakibimizin ceza alması bizi sevindirmez. Biz bileğimizin hakkıyla gideriz” dedi

ads
ads
05/06/2020

ads ads
Fatih Terim: Rakibimizin ceza alması bizi sevindirmez, Şampiyonlar Ligi'ne bileğimizin hakkıyla gideriz

Ligde lider konumunda bulunan Trabzonspor’un UEFA’dan finansal yükümlülüklere uymadığı gerekçesiyle Avrupa kupalarından bir sene men cezası alması, zirvedeki takımlarının hesap yapmaya başlamasına sebep oldu.

Çünkü bordo-mavililerin şampiyon olması durumunda bile ceza geçerli olursa ligi ikinci bitiren takım, direkt Devler Ligi biletini cebine koyacak. Üçüncü takım ise ön eleme oynamaya hak kazanacak.

En önemlisi faktör ise ikinci ve üçüncünün kasasına ciddi bir para girecek. Türkiye Gazetesi'nin haberine göre; gözünü 23. şampiyonluğa diken Galatasaray, Trabzonspor’a gelen cezayla ilgilenmiyor.

"Biz şampiyon olacağız, başka hesap yapmayız"

Teknik direktör Fatih Terim de dün oyuncularıyla yaptığı toplantıda “Sezon başında yola çıkarken hedefimiz doğal olarak şampiyonluktu, halen de aynı.

Rakibimizin ceza alması bizi ilgilendirmez, sevindirmez de. Biz kendi işimize bakacağız. Elbette Şampiyonlar Ligi’ne gitmek çok önemli. Ama biz bunu şampiyon olarak başaracağız. Başka hesaplar yapmaya gerek yok” ifadelerini kullandı.

05/06/2020 13:47
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: fatih terim, galatasaray,
MANŞETLER

HK SPOR

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.