FBI’da Havana sendromu alarmı… Çalışanları uyardılar

Bugüne dek 200'den fazla ABD'li yetkilide görülen Havana sendromu bu kez FBI'yı harekete geçirdi. Sendromu Anormal Sağlık Olayı olarak adlandıran FBI, çalışanlarına biz dizi uyarıda bulundu.

ads ads ads ads
26/11/2021

ads
ads
ads
FBI’da Havana sendromu alarmı… Çalışanları uyardılar

ABD'li diplomatlar ve CIA ajanları arasında hızla yayılan ve gizemli hastalık olarak adlandırılan ‘Havana sendromu’, FBI da harekete geçirdi.

Ülke içi ve dışında bugüne dek 200'den fazla ABD'li yetkilide ortaya çıkan sendrom, baş ağrıları, mide bulantısı, zihin bulanıklığı ve çınlama sesleri gibi semptomlarla kendini gösteriyor.

Eski bir FBI çalışanının Havana sendromuna yakalandığı ve tedavi için kurumdan herhangi bir yardım alamadığı iddiası sonrası ABD’li NBC televizyonu konunun üzerine gitti. NBC’nin soruşturmasının ardından FBI’nın çalışanlarına Havana sendromu uyarısı yaptığı ortaya çıktı.

RAPOR ETMEK ÖNCELİK

FBI tarafından yapılan açıklamada, Havana sendromunun Anormal Sağlık Olayı (AHI) olarak adlandırıldığı belirtildi. Bir AHI vakasını rapor etmenin en önemli öncelik olduğunu belirten FBI, böyle bir vakayla karşılaşılması durumunda nasıl bildirim yapılacağını ve tıbbı değerlendirme ile tedavi alınacağını duyurdu.

26/11/2021 09:41
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
TAGS: FBI, Havana sendromu, haber
MANŞETLER

HK DÜNYA

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.