HABER KIBRIS

Sudan'da El Beşir karşıtı gösteriler ikinci ayına girdi: En az 26 ölü

ads
21/01/2019

Sudan'da El Beşir karşıtı gösteriler ikinci ayına girdi: En az 26 ölü

Sudan'da kolluk kuvvetleri, Devlet Başkanı Ömer El Beşir'in istifasını talep eden göstericilere karşı göz yaşartıcı gaz kullandı.

Pazar günü Başkent Hartum'un karşı kıyısında yer alan, Beyaz Nil ile Mavi Nil nehirlerinin birleştiği noktadaki Omdurman kentinde göstericiler parlamentoya yürümeye çalışsa da göz yaşartıcı gaz nedeniyle başarılı olamadı.

El Beşir karşıtı gösteriler iki aydır devam ediyor.

Pazar günü konuyla ilgili bir açıklama yapan El Beşir ise yabancı ajanların ve Darfur bölgesindeki isyancıların halkı kışkırttığını söyledi.

El Beşir ölümlerden "ajanları" sorumlu tuttu ve "Protestocular içinde yer alan bazı kişiler göstericileri öldürüyor" dedi.

Bu habere tepkiniz:
TAGS: Sudan’da El, haber, kıbrısBeşir, karşıtı, gösteriler, ikinci, ayına, girdi
MANŞETLER

HK DÜNYA

Ceberitarık’ta tansiyon yüksek: Bunlar ahmakça oyunlar

HK DÜNYA

Ceberitarık'ta İspanya ile İngiltere arasında kriz yaşanıyor... Brexit sonrasında durumunun belli olmadığı Ceberitarık açıklarında dün bir kriz yaşandığı açıklandı. İngiltere tarafından yapılan açıklamada, "İspanyol savaş gemileri, denizdeki ticari gemileri uzaklaştırmaya çalıştı. Devreye İngiliz donanmasının girmesiyle silahlı ve askerli İspanyol gemisi kaçtı. Bu hareketler ahmakça bir oyun" dedi.

© 2018 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.