Fenerbahçe taraftarı derneğini bağrına bastı

ads ads ads ads
14/08/2012
HaberKıbrıs

KKTC’deki sarı lacivertli taraftarlar özledikleri mekana kavuşmanın sevinciyle yeni kurulan Kıbrıs Türk Fenerbahçe Taraftar Derneği’ne akın etti

ads
ads
Fenerbahçe taraftarı derneğini bağrına bastı

KKTC’de yeni kurulan ve bir ayı geçmeden 1000 üyeyi geçen Kıbrıs Türk Fenerbahçe Taraftar Derneği, Fenerbahçeli taraftarların akınına uğradı.

Kurulur kurulmaz büyük ilgi gören ve içerisinde 10 adet televizyon, bar, ailelerin oturacağı grupların olduğu modern 600 metrekarelik binası ile tek amacı Fenerbahçeli taraftarları bir çatı altında toplayıp bitlik ve beraberlik içerisinde olmalarını sağlamak olduğu belirtilen Kıbrıs Türk Fenerbahçe Taraftar Derneği, ülkede bir ilke imza atarak Fenerbahçelilerin birlikte maç göreceği dernek binasını hizmete açtı. Resmi açılışın daha sonra yapılacağı dernekte ilk maç gösterimi geçtiğimiz hafta gerçekleşti.“Süper Kupa” finali ile açılan dernek binasına çok sayıda Fenerbahçeli taraftar akın etti. Binanın iç kısmının dolmasıyla bine dışına taşan taraftarlara maçı görmeleri için özel yerler hazırlandı. Liseli Genç Fenerbahçelilerin de katıldığı gecede coşkulu saatler de yaşandı. Adeta stada dönen dernek binasında maçı seyreden taraftarlar ve Liseli geç Fenerliler, “Artık bize kucak aça bir derneğimiz oldu. Kendilerine Fenerbahçe’ye yakışır bir dernek yaptıkları için teşekkür ediyoruz. Adada, hatta Türkiye’de de böyle modern bir dernek görmedik” dediler.Aileler, eşleri ve çocukları ile birlikte maç görmenin zevkini yaşadığı derneğe gelenler, “Diğer dernek bize bugüne kadar böyle ortamlar yaratamadı. Sürekli yaptığı turlarla bizi para makinesi gördü ve bize pahalı bilet sattı. Fenerbahçe Spor Kulübü de hangi derneğin iş yaptığını görsün artık. Yeni derneğimiz bize kucak açtı ve sarı lacivertli taraftarları bir araya getirdi. Dernek Başkanımız Perin Kalyon’a bu güzel eseri bizlere ve ülkemize kazandırdığı için sonsuz teşekkürler” dedi.Dernek yetkilileri derneğin sürekli açık konumda bulunduğunu, derneğe üye olmak, Fenerbahçe taraftar kartı çıkarmak, yenilemek ve kombine almak için müracaat kabul edildiğini belirttiler. Derneğin internet adresi olan www.ktfbtd.org’den gerekli bilgilerin alınabileceği ifade edildi. 

14/08/2012 11:29
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
TAGS: fenerbahçe derneği, kıbrıslı fenerbahçeliler, fenerbahçe, ali cansu
MANŞETLER

HK SPOR

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.