Filistin'de öldürülen gazetecinin cenazesine İsrail polisinden sert müdahale

ads ads ads
13/05/2022

ads
ads
ads
Filistin'de öldürülen gazetecinin cenazesine İsrail polisinden sert müdahale

Filistin'de İsrail güçleri tarafından öldürülen Al Jazeera televizyonunun Filistinli kadın muhabiri Şirin Ebu Akile'nin cenazesine İsrail polisi sert müdahalede bulundu. İsrail polisinin müdahalesinde Ebu Akile'nin tabutu yere düştü.

Yüzlerce Filistinli, Batı Şeria'da İsrail polisi tarafından öldürülen Al Jazeera muhabiri Şirin Ebu Akile'nin cenazesinde toplandı. İsrail polisi kadın gazetecinin cenazesinin omuzlarda taşınmasına izin vermedi. Cenazeye katılan yüzlerce Filistinli ile İsrail polisi arasında şiddetli arbede yaşandı. Polis, sivil halka plastik mermi, ses bombaları ve copla müdahale ederken Ebu Akile'nin cenazesi yere düştü.

İsrail polisi katledilen gazeteci Şirin Ebu Akile’nin cenaze törenine saldırdı

İsrail polisi, işgal altındaki Batı Şeria’nın Cenin kentindeki İsrail askerlerince katledilen Al Jazeera televizyonu muhabiri Şirin Ebu Akile’nin cenaze törenine saldırdı.

daha fazla video için

AFP'de yer alan bilgiye göre muhabirin cenazesi halk tarafından hastaneden alındı ve Kudüs'teki bir kiliseye götürülmek üzere yola çıkıldı. Ebu Akile'nin cenazesi kiliseye götürüldükten gömülecekti. Ancak polisin sert müdahalesi sonrasında morga geri taşındı.

Filistinde öldürülen gazetecinin cenazesine İsrail polisinden sert müdahale

Profesyonel gazeteci Şirin Ebu Akile, 11 Mayıs'ta Batı Şeria'da bir baskın haberi yaparken İsrail güçleri tarafından vurularak öldürülmüştü. İsrail güçleri tarafından yapılan açıklamada gazeteci kimin vurduğunun kesin olarak bilinmediği belirtilmişti.

Filistinde öldürülen gazetecinin cenazesine İsrail polisinden sert müdahale

 İsrail'in Haaretz gazetesi, Cenin'deki mülteci kampını basan ordu birliklerinin Şirin Ebu Akil'i başından vurduğunu, bir diğer gazeteci Ali Asmadi'nin ise sırtından yaralandığını bildiriyor. Haaretz, vurulan gazetecilerin ikisinin de üstlerinde 'Press-Basın' yazan yelekler giydiğini de aktardı.

13/05/2022 18:37
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
TAGS: Filistin’de öldürülen gazetecinin cenazesine İsrail polisinden sert müdahale
MANŞETLER

HK DÜNYA

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.